Šįryt į Kėdainių J. Paukštelio progimnaziją vėl atvyko policijos pareigūnai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Reda Zarauskienė patikino, kad nieko blogo nenutiko, tiesiog yra vykdoma prevencinė priemonė.

,,Kadangi daugėja rūkančių moksleivių, šiais metais policijos pareigūnai ugdymo įstaigų prieigose ir nepilnamečių pamėgtose susibūrimų vietose vykdo prevencinę priemonę „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos tarp nepilnamečių“, kurios metu siekiama nustatyti asmenis, platinančius ar vartojančius narkotines medžiagas bei nepilnamečius asmenis, rūkančius ar turinčius su savimi tabako gaminių ar elektroninių cigarečių.

Tuo tikslu buvo įsigytas bepilotis orlaivis – dronas, kuris labai palengvina pareigūnų darbą, nes iš paukščio skrydžio galima apžiūrėti dideles teritorijas.

Tokios prevencinės priemonės jau buvo vykdomos Kauno mieste, o dabar važiuojama ir į kitus apskrities rajonus. Tai bus daroma iki pat mokslo metų pabaigos“, – teigė policijos atstovė.

Stebės ir skirs baudas

Kiek ir kokių mokyklų žadama aplankyti Kėdainių rajone, informacija nėra viešinama, tam, kad rūkantys moksleiviai negalėtų pasislėpti.

,,Jei policijos pareigūnai aptinka rūkančių moksleivių, kartu su mokyklos atstovais yra nustatoma jų tapatybė, o tada yra surašomi Administracinio nusižengimo protokolai. Taip pat visais atvejais iš nepilnamečių konfiskuojami tabako gaminiai bei skysčiai, kurie būna pilami į elektronines cigaretes.

Rūkantiems jaunuoliams nuo 16 iki 18 metų gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 90 eurų. Jei nepilnamečiai yra jaunesni nei 16 metų, jų tėvams ar globėjams surašomi protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 73 str. 1 d. (Tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams). Už tai gresia įspėjimas arba bauda iki 100 eurų“, – įspėja policijos atstovė spaudai Reda Zarauskienė.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf. ir nuotr.

(Asociatyvi nuotr.)

Panašios naujienos