Labdaros ir paramos fondo „Tavo svajonė“ kolektyvas gyvena pakiliomis nuotaikomis. Dar pasitikdami vasarą šio fondo dienos centrą bei viešąją įstaigą „Laiptai į viltį“ lankantys vaikai ir keli Specialiosios mokyklos auklėtiniai kūrė darbelius konkursui „Mes piešiame Japoniją“, kurį ne pirmus metus organizavo Japonijos ambasada.

Konkurso „Mes piešiame Japoniją“ laureatėms Kamilei ir Laurai bei jų vadovei Loretai Steponavičienei įsiminė šiltas bendravimas su Japonijos ambasados darbuotojais.

Konkurso „Mes piešiame Japoniją“ laureatėms Kamilei ir Laurai bei jų vadovei Loretai Steponavičienei įsiminė šiltas bendravimas su Japonijos ambasados darbuotojais.

„Vaikai piešė po vieną piešinuką. Savo darbeliuose kiekvienas savaip atskleidė Tekančios saulės šalį. Iki kūrybos mes daug domėjomės Japonija: skaitėme knygas ir straipsnius, naršydami internete rinkome medžiagą, susipažinome su japonais menininkais, jų tradicijomis. Vaikams buvo labai įdomus pats pasiruošimo procesas. Manau, kad mūsų lankytojai daug sužinojo apie Japoniją, nes visi darbeliai buvo labai unikalūs, informatyvūs ir žavingi“, – sakė viena iš konkursui vaikus ruošusių vadovių Loreta Steponavičienė.
Konkursas nepasibaigė vien piešiniais. Japonijos ambasada mažuosius menininkus vasarą pakvietė paplaukioti laivu Trakų ežere. O bilietais į tą kelionę tapo mažųjų piešiniai. „Vaikai labai džiaugėsi išvyka. Mums ir tokios dovanos buvo gana, tačiau paaiškėjo, kad trys mūsų krašto atstovės tapo konkurso laureatėmis“, – auklėtinių sėkme džiaugėsi L. Steponavičienė.
Ambasados darbuotojai puikiai įvertino aštuonmetės Lauros Steponavičiūtės darbelį „Fudži kalnas“, devynmetės Kamilės Krivičaitės piešinį „Japonija“ ir penkiolikmetės Loretos Žukauskaitės „Tekančios saulės šalį“.
Mergaitės buvo pakviestos į gražią šventę Lietuvos Respublikos Seime ir apdovanotos įspūdingais piešimo reikmenų rinkiniais. „Konkurse vaikai dalyvavo tikrai ne dėl laimėjimų ar prizų. Mes norėjome praplėsti akiratį, juolab kad turėjome galimybę aplankyti Trakus ir paplaukioti laivu“, – sakė L. Steponavičienė.

Albina Mackevičienė dienos centro vaikus moko įvairių rankdarbių.

Albina Mackevičienė dienos centro vaikus moko įvairių rankdarbių.

Mažosios menininkės savo laimėjimų nesureikšmino. Mergaitės sakė, kad joms patinka ateiti į centrą, drauge su kitais vaikais ruošti pamokas ir užsiimti įvairiomis veiklomis. „Mūsų vadovės labai geros. Jos mums sugalvoja įvairių veiklų. Kai ruošėmės piešti Japoniją, daug skaitėme. Japonija man labai patiko, tad užaugusi norėčiau ją aplankyti“, – sakė konkurse sužibėjusi Laura. O Kamilei labai patiko rinkti informaciją apie Japoniją. Mergaitė sakė sužinojusi, kad Japonija yra didelė šalis ir kad ten žmonės rengiasi visai kitaip negu Lietuvoje.
Į „Tavo svajonės“ dienos centrą du kartus per savaitę ateina po dvidešimt vaikų. Jiems įvairių veiklų sumąsto vadovės Loreta Steponavičienė ir Albina Mackevičienė.

Panašios naujienos