Pavasarį Kėdainiuose viešėjusio Japonijos ambasadoriaus Toyoei Shigeeda viešnagę primena graži sakurų giraitė, iškilusi centrinėje miesto gatvėje. 

Į Kėdainius atvykę japonai iš Bando miesto norėtų pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Į Kėdainius atvykę japonai iš Bando miesto norėtų pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Prabėgus vos keletui mėnesių Lietuvos vidurio miestas sulaukė kitos gausios tolimosios šalies atstovų delegacijos.
Liepos 20-ąją Kėdainius aplankė Japonijos Bando miesto delegacija, vadovaujama mero Eiichi Yoshihara. Tarp svečių – ir Bando miesto tarybos pirmininkas Hayashi Jyunzo, žemdirbystės, kultūros, turizmo specialistai.
Į Lietuvą dėl 2020 metų Tokijo olimpiados atvykę japonai susidomėjo ir Kėdainiais. Tad aplankę šį miestą svečiai su kėdainiečiais aptarė galimo bendradarbiavimo galimybes.
„Mes iš anksto ruošiamės po ketverių metų vyksiančiai olimpiadai. Jau žinoma, kad mūsų mieste, kuris nuo Tokijo nutolęs apie 40 kilometrų, gyvens Lietuvos sportininkų delegacija.

Svečiai kėdainiečiams dovanojo lėlę – teisingo mergaičių auklėjimo simbolį.

Svečiai kėdainiečiams dovanojo lėlę – teisingo mergaičių auklėjimo simbolį.

Mūsų miestas nėra labai didelis. Jame gyvena 56 tūkstančiai gyventojų. Bando mieste labai išvystyta žemdirbystė. Mūsų krašte auginamas salotas ir svogūnus pamėgę Tokijo gyventojai.
Kadangi sužinojome, kad Kėdainiai žemdirbystės kraštas, tai nutarėme jį aplankyti. Labai malonu, kad čia sutikome labai šiltus ir svetingus žmones, kurie nori mus pažinti“, – sakė Bando miesto meras Eiichi Yoshihara.
Garbių svečių delegaciją Kėdainių rajono savivaldybėje priėmę rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir skyrių vadovai išsamiai papasakojo apie Kėdainių krašto istoriją, dabartinį gyvenimą. „Kėdainiai chemijos, maisto, statybinės pramonės ir žemdirbystės kraštas. Mes turime labai turtingą istoriją ir darbščius žmones. Mūsų savivaldybė bendradarbiauja su vienuolika miestų. Labai norėtume užmegzti parnerystę ir su jūsų miestu. Ačiū, kad domitės mūsų kraštu. Tikimės, jog išsivešite pačius geriausius įspūdžius“, – sakė rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė.

Kuprevičių ūkyje japonus sužavėjo šeimininko puoselėjamas parkas.

Kuprevičių ūkyje japonus sužavėjo šeimininko puoselėjamas parkas.

Savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis svečiams pasakojo apie žemdirbiškąją Kėdainių pusę: „Mūsų krašte labai gilios žemdirbystės tradicijos. Čia gausu ir žemės ūkio mokslo įstaigų. Mūsų rajone sėkmingai gyvuoja apie pustrečio tūkstančio ūkininkų ūkių, kurių vidutinis dydis apie 30 hektarų. Tačiau turime ir labai šauniai dirbančių žemdirbių, kurie valdo 500 ir dar didesnius ūkius. Mūsų krašte daug javų augintojų, daržininkų, bitynų, pieno ūkių.“
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Čiukienė svečiams plačiau pristatė Kėdainių laisvąją ekonominę zoną: „Mes gyvename pačiame Lietuvos viduryje. Turime ketvirtąją pagal dydį šalyje Laisvąją ekonominę zoną, kuri laukia investuotojų. Jų patogumui parengti erdvūs sklypai su visomis komunikacijomis. Tikimės, kad pasiūlymą investuoti parvešite į savo šalį.“

Kėdainių savivaldybės atstovai svečiams pateikė daug informacijos apie savąjį kraštą.

Kėdainių savivaldybės atstovai svečiams pateikė daug informacijos apie savąjį kraštą.

Pasivaikščioję po senamiestį svečiai išvyko į Pelėdnagių seniūniją, kur aplankė Ilonos ir Virgilijaus Kuprevičių ūkį. Jame japonus sužavėjo ne tik ūkininkų veikla, bet ir aplinkos grožis. „Pamatėme labai puikius žmones, kurie atsidavę savo idėjoms. Ypač nudžiugino tai, kad čia yra šeimos ūkis, kuriame dirba ir tėvai, ir vaikai. Nuostabu buvo ragauti dukros gaminamas natūralias sultis“, – sakė Bando miesto meras.
Vizitą Kėdainių krašte japonai baigė susipažinę su svetingais Jūratės ir Eriko Augustinavičių namais, garsėjančiais įvairia bičių produkcija.
„Tai buvo susipažinimo vizitas, ateityje ketinama pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Bus ieškoma konkrečių galimybių bendradarbiauti žemės ūkio, verslo, švietimo, kultūros, turizmo srityse“, – apžvelgdamas japonų vizitą sakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.