Apie incidentą J. Paukštelio progimnazijoje, dėl kurio vaikams prireikė medikų pagalbos, buvo iškviestos specialiosios tarnybos net iš Kauno – žinia iš mokyklos direktorės Terezos Sotnik:

Pirmadienį biologijos kabinete, kuriame aštuntokai turėjo rašyti kontrolinį darbą, per pertrauką buvo pasislėpęs vienas berniukas. Kai mokytoja su vaikais  atėjo į pamoką, kabinete buvo juntamas lyg dezinfekcinio skysčio kvapas. Po kurio laiko vieni vaikai pradėjo kosėti, kiti sakė, kad graužia gerklę, tad mokytoja išvedė vaikus į lauką, palikusi vėdinti kabinetą.

Po 20 min. jokio kvapo jau nebuvo, tad išties pamanėme, kad vaikas bus pripurškęs dezinfekcinio skysčio. 10 vaikų nuėjo į kitas pamokas, kiti vaikai skambino tėvams, informavo, kad eis namo.

Mes skambinome visų vaikų, kurie išėjo namo, tėvams, teiravomės, kaip vaikai jaučiasi. Kitą dieną susikvietėme tėvus, aiškinomės situaciją.

Kai kurie vaikai tvirtino nieko blogo nejautę, tik viena mergytė kelias valandas po įvykio kosėjo, berniuką pykino, jam svaigo galva. Dar viena mergaitė, kuri buvo likusi po incidento mokykloje, ėjo į kitas pamokas, bet, kadangi ji serga astma, mama ją nuvežė į ligoninę patikrinti, kaip pati mama sakė, profilaktiškai. Mergaitei sulašinta lašinė,  atlikti kraujo tyrimai ir, mano žiniomis, ji vakar (antradienį – red. past.) iš ligoninės paleista.

Ir tik vakar vakare, apie 19 val. man paskambino viena mama, kuri pasakė iš vaikų girdėjusi, kad tas berniukas, kuris buvo pasislėpęs klasėje, ne dezinfekcinio skysčio papurškė, o galimai buvo atsinešęs bateriją, ją pradūręs išleido skystį, sumaišė su vandeniu, dėl to ir buvo kvapas.

Mes pranešėme policijai, kad yra trys nukentėję vaikai, o šiandien kreipėmės į Visuomenės sveikatos centrą, norėdami išsiaiškinti, ar galime vykdyti ugdymo procesą, ar nėra grėsmės? Mums patarta tame kabinete nebūti iki kol bus atlikti tyrimai.

Šiandien (t. y. trečiadienį) atvykę specialistai labai kruopščiai patikrino visus kabineto kampus, net spintas ir spinteles, ir jokio cheminio užterštumo neaptiko, prietaisai rodė nulius. Mums leista tęsti ugdymo procesą“,

Prireikė į cheminius incidentus reaguojančių specialistų pagalbos

Trečiadienį ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė teigė, kad apie pusę pirmos, ugniagesiams buvo pranešta apie mokykloje galimai buvusį incidentą, dėl kurio į mokyklą išskubėjo ne tik Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai, bet ir jų kolegos iš Kauno – į cheminius incidentus reaguojantys specialistai, kurie su specialia įranga dabar progimnazijoje atlieka aplinkos taršos analizę. Daugiau informacijos apie atliekamus tyrimus ir jų rezultatus kol kas neteikiama.

Norėdami sužinoti, koks incidentas buvo užfiksuotas J. Paukštelio progimnazijoje, ar kam nors kilo pavojus, ar buvo nukentėjusiųjų, kreipėmės į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. Jo specialistai situacijos kol kas nekomentuoja. Paprašė klausimus pateikti raštu. Kai bus gauti atsakymai, straipsnį papildysime.

Bendrojo pagalbos centro atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė informavo, kad ,,į BPC paskambino iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus, jog jie šiandien gavo informaciją apie incidentą, įvykusį mokykloje dar gegužės 29 d. Esą tą dieną vienas vaikas, žaisdamas su baterija, ją perlaužė. Iš baterijos išsiliejo juodoji siera ir galimai gyvsidabris.

Vienas vaikas dėl apsinuodijimo šiuo metu yra gydomas ligoninėje.

Buvo prašoma gelbėtojų pagalbos įvertinti situaciją dėl patalpų užterštumo (jos nebuvo išvalytos).

Į mokyklą pirmi nuvyko Kėdainių ugniagesiai, bet dar buvo iškviestas ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos skyrius su Cheminių gelbėjimo darbų automobiliu. Atlikta žvalgyba. Atvyko ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai.“

(„K. m.” archyvo nuotr. / fotografas Rolanas Valionis)