Koncertas sulaukė didelio džiazo muzikos gerbėjų būrio.

Nors Kėdainius garsinantis „Broma Jazz“ festivalis įvyks tik rugpjūčio viduryje, kraštiečiai džiazuoti jau pradėjo praėjusį penktadienį. Dau­giakultūriame centre vyko išskirtinis džiazo kolektyvo „Apricity Quartet“ koncertas.

„Džiugu, kad padarėme simbolinę pradžią festivaliui, o koncerto pasiklausyti atvyko nemaža dalis „Broma Jazz“ klausytojų. Kolektyvas „Apricity Quartet“ groja skandinavišką muziką, kuri nukelia į skandinavišką kasdienybę, ramumą, tad susirinkusieji turėjo puikią progą pabūti skandinaviškoje atmosferoje. Kvartete groja ne tik trys danai, bet ir lietuvis Donatas Petreikis“, – pasakojo vienas „Broma Jazz“ festivalio organizatorių Dovydas Sagaitis.

Pasak pašnekovo, kiekvienos šalies džiazas turi savo šarmo, savotiškų muzikinių atspalvių.
„Džiazas kilęs iš Amerikos, ten ši muzika turi gilias tradicijas. Jis persipina su skirtingų šalių kultūriniais, gamtiniais niuansais ir visa tai atsispindi muzikoje“, – pasakojo D. Sagaitis.

Sieja bendras skonis muzikai

Anot D. Petreikio, kvartetas susikūrė prieš metus, tačiau jau spėjo surengti koncertų įvairiose Europos šalyse.
„Mūsų grojama muzika yra džiazas, sujungtas su folkloro motyvais. Manau, kad ši muzika kiek kitokia nuo lietuviškojo džiazo. Mūsų grupė susikūrė Nacionalinėje Danijos akademijoje, mat mes visi esame šios akademijos mokiniai. Susibūrėme, nes turime bendrą siekį, turime panašų muzikinį skonį. Sujungiame džiazo ir folkloro muziką ir šiuose ieškojimuose dalyvauja visi grupės nariai. Kėdainiai – ne pirmasis Lietuvos miestas, kuriame koncertuojame“, – pasakojo grupės narys iš Lietuvos, kvartete grojantis saksofonu.

Festivalis truks net tris dienas

Pasak D. Sagaičio, pasiruošimas jau penktajam džiazo muzikos festivaliui sekasi labai gerai. „Džiugu, kad švenčiame pirmąjį festivalio jubiliejų. Klausytojams paruošėme trijų dienų programą, kurioje bus galima išgirsti devynis stiprius kolektyvus, turėsime svečių iš Japonijos, Kinijos, Pietų Korėjos, iš Graikijos. Be to, prie mūsų su savo iniciatyvomis prisijungs ir miestiečiai, kurie savo idėjomis apipins visą festivalio šurmulį. Visas tris dienas bus nemažai vietų, kur yra užkąsti, taip pat bus erdvė šeimoms su mažais vaikais. Tikimės, kad mums pavyko sudėlioti tokią festivalio programą, kuri padės maksimaliai pajusti džiazo muziką, jos kultūrą bei leis atsipalaiduoti“, – šypsojosi D. Sagaitis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.