Viešojoje įstaigoje Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims – ypač džiugios nuotaikos. Praėjusią savaitę čia, iš kaimyninio Ukmergės rajono, parkeliavo didžiulis krepšys su saldžiomis dovanomis, krūvelė padėkos raštų ir sėkmę simbolizuojančių pasagų.

Prisistatė kaimyniniame rajone

Gyvenimo namų užimtumo veiklų lankytojai su juos mokančia specialiste Virginija Gaučiene ir įstaigos vadove Asta Rekštiene džiaugiasi įvertinimu, kurio sulaukė Ukmergėje.

Prizą ir padėkas parsivežė įstaigos gyventojai ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kėdainių viltis“ nariai – iš viso vienuolika kūrėjų, dalyvaujančių dienos užimtumo veikloje, bei užimtumo specialistė Virginija Gaučienė.

Spalio 25 – lapkričio 10 dienomis kėdainiečiai dalyvavo respublikinėje neįgaliųjų dailiųjų amatų parodoje-pardavime „Rudens saulutė“, kurią organizavo Ukmergės krašto žmonių su negalia sąjunga. Paroda ir jos baigiamasis renginys vyko Ukmergės kultūros centre.

Per baigiamąjį renginį kėdainiečiai buvo įvertinti Ukmergės rajono savivaldybės mero Rolando Janicko įsteigtu prizu už savo rankomis kurtus papuošalus ir puikiai pavykusį jų pardavimą. Parodos lankytojai nupirko ne tik daug kėdainiečių pagamintų papuošalų, bet ir kruopščiai pagamintų atvirukų.

„Esame labai laimingi dėl tokio įvertinimo. Jau vien dalyvavimas parodose, išvykos paskatina mūsų namų gyventojus kurti. O tai, kad buvome įvertinti vienu iš trijų Ukmergės rajono mero įsteigtų prizų, suteikia dar daugiau motyvacijos“, – pasidžiaugė Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims direktorė Asta Rekštienė.

Parodoje dalyvavo net 356 autoriai iš 34 šalies neįgaliųjų organizacijų, kurie pristatė 2400 darbų!

Kiekvienas kuria pagal sugebėjimus

A. Rekštienė taip pat papasakojo, kad galimybę mokytis rankdarbių neįgalieji turi todėl, kad įstaiga kasmet dalyvauja socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektuose. Į tokį projektą įstaiga įtraukė ir bendrijos „Kėdainių viltis“ narius.

„Prieš porą metų prisijungus užimtumo specialistei Virginijai Gaučienei, dienos užimtumo veikla labai atgijo. Mums labai pasisekė, kad ši talentinga moteris moko mūsų neįgaliuosius įvairių darbelių iš popieriaus, siūlų, odos… Ji pati daug moka ir sugeba perduoti tai mūsų žmonėms, kiekvienam iš jų parenka tinkantį užsiėmimą pagal gebėjimus“, – pasakojo A. Rekštienė.

Štai Apolonija gražiai puošia dėžutes, Paulius kuria rankdarbius „kvilingo“ technika, Algis – iš popieriaus, Inga – iš odos. Vaida gražiai siuva ir siuvinėja, neria pirštines, Evelina – neria vąšeliu, o Loreta – veria karoliukus.

Na, o pasidomėjus, kur artimiausiu metu kėdainiečiai galėtų įsigyti neįgaliųjų rankomis kurtų darbelių (juk artėja Kalėdos, dovanų metas!), paaiškėjo, kad tokia galimybė bus lapkričio 22 dieną, Kėdainių kultūros centre. Čia nuo 11 val. vyks edukacinė programa ir paroda, kurioje viso Kėdainių rajono neįgaliųjų organizacijos pristatys su amatais susijusias veiklas.

Taip pat visada esate laukiami Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims dienos užimtumo kabinete, kuriame nuo 9 iki 13 val. vyksta užsiėmimai, tad galite apsidairyti po gausią darbų parodėlę ir nebrangiai įsigyti patikusį gaminį.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.