Šį savaitgalį, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, atšaukiamas vasaros laikas – 4 valandą ryto laikrodžius pasuksime valanda atgal.

Lietuvoje bus įvestas žiemos laikas, kuris tęsis iki paskutinio kovo sekmadienio. Tai reiškia, kad galėsime valanda ilgiau pamiegoti, tačiau vakarai bus ilgesni ir tamsesni.

Laikas dukart per metus keičiamas atsižvelgiant į Europos Parlamento (EP) ir Tarybos direktyvą dėl vasaros-žiemos laiko susitarimų. Šiemet laikrodžius persukti vis dar privalu: Europos Parlamento sprendimas dėl sezoninio laiko buvo atidėtas iki 2021 metų, tačiau 2020 m. pavasarį prasidėjusi koronaviruso pandemija ir tebesitęsiančios derybos dėl Brexit klausimą paliko įšaldytą.

Žiemos ir vasaros laikas buvo įvestas siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą. Tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai. Mokslininkai ir gydytojai vienareikšmiškai sako, jog laikrodžio sukiojimas du kartus per metus yra žalingas ir rekomendavo rinktis standartinį (žiemos) laiką, kuris Europos gyventojų sveikatai neabejotinai naudingesnis. Tai ypač svarbu tam tikroms socialinėms grupėms (vaikams, paaugliams, vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems tam tikrų ligų).

„Kėdainių mugės“ inf.

(A. Barzdžiaus nuotrauka)

Panašios naujienos