Laura Barkauskaitė

Saulėtą vasaros ketvirtadienį, birželio 17-ąją, Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje, ant Nevėžio kranto, viešoji įstaiga „Theracentras“, sąmoningumo akademija, pakvietė Kėdainių miesto gyventojus ir svečius į draugišką pristatomąjį renginį „Sąmoningas kvėpavimas ir ne tik“.

Pristato jau pats pavadinimas

,,Theracentro“, įsikūrusio Kėdainių senamiestyje, Didžiojoje gatvėje 41, steigėjai pristatė centro veiklą bei ambicingus tikslus – padėti žmonėms atsigręžti į save, išmokti pastebėti, išlaisvinti savo dėmesį, suvokti savąją įgimtą vertę, džiaugtis gyvenimu bei dalintis gėriu ir džiaugsmu savo kasdieniniame gyvenime. Taip sukuriant ir sau pačiam stabilų, vertingą, pasitikintį bei visavertį gyvenimą. Atsisakant slegiančios vienos ar kitos emocinės naštos. Čia ir dabar tvirtai pasirenkant kitą, sėkmingą ir laimingą gyvenimo kelią, atsisakant varginančių ir trukdančių jausti gyvenimo pilnatvę įvairių priklausomybių: alkoholio, rūkymo, narkotikų, persivalgymo, azartinių lošimų, virtualių žaidimų, socialinių tinklų ir kt.

Centro steigėjas hipnoterapeutas, priklausomybių konsultantas Darius Šulcas, pristatydamas viešąją įstaigą „Theracentras“, užsiminė, kad pats pavadinimas pristato pasaulyje pripažintų efektyvių terapijų, metodikų ir praktikų rinkinį, o, žvelgiant plačiau, neapsiriboja vien tik alternatyviu ir holistiniu sveikatinimu, bet aprėps ir tradicinės medicinos siūlomus sveikatinimo būdus.

(Iš kairės) Jurgita Noreikaitė-Pickel, VšĮ „Theracentro“ steigėjas Darius Šulcas, bibliotekos renginių organizatorė Laima Žilytė, VšĮ „Theracentro“ steigėja Laura Barkauskaitė.

Praktikuoja daugiau nei 7 metus

Bendryste padvelkė bibliotekos kiemelyje žmonėms ištiesus rankas, palinkėjus vieni kitiems laimės, pajutus vientisumą, artumą, pasitikėjimą ir harmoniją. Taip pasineriant į sąmoningo kvėpavimo gelmes, pajaučiant jį, sutelkiant dėmesį į kvėpavimo tėkmę. Į tai, kas mus lydi nuo pirmosios gyvenimo akimirkos iki paskutinio atodūsio. Sąmoningai priimant praktikos metu iškylančias emocijas, jausmus, kūno pojūčius, jų išraiškas. Paleidžiant visa tai, kas trukdo, galbūt atgyventa ir nebereikalinga. Sąmoningai įkvepiant priimtą sprendimą užpildyti atsiradusią laikiną tuštumą sau naudingu ir reikalingu pozityvu.

„Sąmoningas kvėpavimas – viena iš pirmųjų praktikų, kurią praktikuoju daugiau nei 7 metus. Galingas ir stiprus praktikos poveikis buvo jaučiamas iškart, kai tik pažvelgiau giliau į save ieškodama atsakymų į savo besikartojančių nesėkmių priežastis. Esu dėkinga mokytojai Daliai Beatai Kasmauskaitei už visą mokymą ir parengimą, kad galėčiau visa tai perduoti ir kitiems. Kaip mokytoja yra pasakiusi, jos tikslas yra paruošti specialistus, kad jų būtų kiekviename Lietuvos mieste“, – sako sąmoningo kvėpavimo specialistė Laura Barkauskaitė.

Kaip kvėpuoji, taip gyveni

Sąmoningas kvėpavimas – tai energijos šaltinis, vartai į savo vidinę erdvę. Tai pažvelgimas į savo širdį, susijungimas su savo aukščiausiuoju Aš. Keičiantis reakcijoms į situacijas, gyvenimo iššūkius, mūsų kvėpavimas kinta. Sąmoningai pastebint kvėpavimą, įvaldžius šį įprotį, galima suvaldyti stresą, pyktį, baimę, mintis bei emocijas, taip keičiant elgesį ir patį gyvenimą, jo pilnatvę.

Kuo daugiau sąmoningumo, tuo daugiau reikalingos energijos kurti gyvenimą tokį, kokio žmogus nori. Dėmesingas kvėpavimas – gyvybės šaltinis, leidžiantis mėgautis šiuo procesu. Tereikia nuspręsti keisti savo supratimą, pasaulėjautą, dėmesio centrą, ir gyvenimas pats ims suktis į jums norimą, sėkmingą bei laimingą pusę.
,,Po sąmoningo kvėpavimo praktikos žmogus jaučiasi švaresnis, lengvesnis, džiaugsmingesnis, aktyvesnis. Noras veikti kyla iš vidinės jėgos ir energijos.

Kaip kvėpuoji, taip gyveni“, – pasidalino savo įžvalgomis kėdainiečiams kvėpavimo praktiką vedusi sąmoningo kvėpavimo specialistė, NLP praktikė, emocijų paleidimo trenerė, viena iš VšĮ ,,Theracentras“ steigėjų Laura Barkauskaitė.

Po sąmoningo kvėpavimo praktikos žmogus jaučiasi švaresnis, džiaugsmingesnis, aktyvesnis.
(Jurgitos N. Pickel nuotraukos)

Buvo pavaišinti vokiškais pyragais

„Theracentro“, įsikūrusio Kėdainių širdyje, durys atviros visiems ieškantiems atsakymų, sprendimų, pagalbos. Kenčiantiems nuo įvairių priklausomybių, emocinės naštos, elgesio sutrikimų, išgyvenantiems santykių krizę. Pirma konsultacija nemokama.

Po susitikimo svečiai buvo pavaišinti vokiškais naminiais pyragais – grietininiu sūrio pyragu bei daržovių kišu, pavaišinti namine kmynų gira, kuriuos paaukojo Jurgita Noreikaitė-Pickel.

Renginio rėmėjas – Kėdainių IĮ „ADRB kompiuteriai“, kuri prekiauja kompiuteriais, planšetėmis, navigacinėmis sistemomis, kompiuteriniais žaidimais, taip pat taiso bei atnaujina kompiuterių, vaizdo bei garso aparatūrą.

Panašios naujienos