Jau antrąjį kartą Kėdainių specialiosios mokyklos mokiniai savo kūrybiniais darbais papuošia Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Pediatrijos skyrių. Praėjusiais metais surengta jaunųjų meni­ninkų kilnojamoji paroda „Gėlynėlis“ buvo žaisminga, ryškių spalvų, priminė vasarą, gėlių paveikslėliai buvo gaminami iš spalvoto krepinio popieriaus. O šiemetinė paroda – „Žiemos mozaika“, pritaikyta šaltajam laikotarpiui, darbeliai pagaminti guašo liejimo technika ir kreidelėmis. Šiuo metu rengiama trečioji paroda.

Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja organizaciniam metodiniam darbui Jūratė Judickienė, Pediatrijos skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Raimonda Pučėtienė ir vyriausioji slaugos administratorė Laima Antanaitienė apsilankė Kėdainių specialiojoje mokykloje, susitiko su jaunaisiais kūrėjais bei jų mokytojais ir įteikė Kėdainių PSPC direktorės Audronės Rimkevičienės padėkos raštą.

Mokytojoms Audrai Bitvinskienei, Ilonai Šidlauskienei, Ingridai Janulaitienei ir Jelenai Kavaliauskienei bei jauniesiems kūrėjams įteikta ir saldžių dovanų. Mokytojoms dėkota už jų triūsą, darbą, už įdėtą širdies šilumą, vaikams linkėta kurti, piešti, daryti darbelius ir būti sveikiems, mokyklos direktoriui Juozui Jančiui – už bendradarbiavimą.

Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja organizaciniam metodiniam darbui J. Judickienė įteikė padėką Specialiosios mokyklos direktoriui J. Jančiui.

„Norime padėkoti Kėdainių specialiosios mokyklos moksleiviams ir mokytojams už mūsų įstaigai dovanotas kūrybinių darbų parodas, kad pasidalinote nuoširdumu ir meile žmogui, praturtinote ir nuspalvinote mūsų įstaigos aplinką šviesiomis gerumo ir vilties spalvomis. Linkime jums sėkmės ieškant bei atrandant naujas galimybes kurti ir dalintis savo širdžių šiluma. Ačiū už draugystę ir bendradarbiavimą“, – teigė J. Judickienė.

Jaunųjų menininkų darbai priverčia stabtelėti einančius pro šalį ar laukiančius prie gydytojo kabineto mažuosius pacientus ir jų tėvelius. Tuomet ir liga pasimiršta, ir nuotaika pagerėja. Meniškais darbeliais džiaugiasi įstaigos darbuotojai, gydytojai ir slaugytojos.

Kilnojamoji paroda „Žiemos mozaika“
​Menine veikla pedagogai siekia lavinti vaiko saviraišką, vaizduotę, ugdyti jo estetinį skonį. Mokiniams sudaromos galimybės išgyventi kūrybos džiaugsmą, pažinti, tyrinėti ir pajusti įvairius meninės raiškos būdus. Planuodami meninę veiklą pedagogai siekia stiprinti ugdytinių savivertę.

Labai svarbu sudaryti sąlygas, kad vaiko darbais grožėtųsi aplinkiniai, kad jo darbą įvertintų. Pagaminę darbelius guašo liejimo technika ir kreidelėmis, mokiniai nusprendė savo kūryba pralinksminti sergančius, liūdnus vaikučius. Juk taip smagu teigiamai veikti kito asmens emocijas.

Todėl 3–4 specialiosios klasės mažieji ir 2 grupės auklėtiniai surengė savo kūrybinių darbų parodėlę „Žiemos mozaika“ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre. Mokiniai šia idėja siekia, kad jų geri norai praskaidrintų mažųjų draugų nuotaiką, taptų socialinės gerovės dalimi.
Mokytoja Ingrida Janulaitienė, auklėtoja Jelena Kavaliauskienė
2020 m., vasaris

Asta Raicevičienė,
VšĮ Kėdainių PSPC
atstovė viešiesiems ryšiams

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.