Metų socialine darbuotoja išrinkta Kėdainių pagalbos šeimai centro socialinė darbuotoja Rosita Juozaitė, paskelbė Kėdainių rajono savivaldybė.

Rugsėjo 27-ąją minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Tą dieną jau aštuntą kartą kėdainiečiai rinko Metų socialinį darbuotoją. Šįkart iš penkių kandidačių Metų socialine darbuotoja išrinkta Kėdainių pagalbos šeimai centro socialinė darbuotoja R. Juozaitė.

R. Juozaitės darbo stažas Pagalbos šeimai centre – 6 metai. Pasak įstaigos vadovų ir kolegų, Rosita nebijo priimti iššūkių, atsakingai susitvarko su pavestomis sudėtingomis ir racionalių sprendimų reikalaujančiomis užduotimis, ypač komplikuotais šeimų atvejais. Rositos rezultatai išsiskiria, rodo, jog darbuotoja geba formuoti tėvystės įgūdžius, moko tėvus prisiimti atsakomybę bei auginti atžalas savarankiškai. Rosita efektyviai kreipia dėmesį į negalią turinčių tėvų ir vaikų poreikius socialinių paslaugų teikimo procese, sukuria su jais pozityvų ryšį, įgalina tėvus.

Darbuotoja yra nuolatinė vaikų vasaros poilsio ir užimtumo projektų vadovė. Rosita aktyvi savanoriškos veiklos dalyvė. Žodžiai, kurie gali taikliai apibūdinti Rositą: mylinti, organizuota, veikli bei sugebanti pritaikyti savo žinias, gerumą ir siūlomas paslaugas, kad galėtų kurti geresnį rytojų šeimoms, susiduriančioms su gyvenimo kelio vingiais.

Be R. Juozaitės Metų socialinio darbuotojo apdovanojimui atrankos komisijai pasiūlytos pretendentės: Dangira Kugienė, Kėdainių socialinės globos namų vyriausioji socialinė darbuotoja darbui su neįgaliaisiais, Roberta Staniulė, Kėdainių bendruomenės socialinio centro individualios priežiūros darbuotoja, Vaida Žukauskienė, Šėtos socialinio ir ugdymo centro socialinė darbuotoja, ir Živilė Būdienė, Josvainių socialinio ir ugdymo centro užimtumo specialistė.

Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva Socialinių darbuotojų diena švenčiama nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 d. Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 metais įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas. Be to, ši diena siejama ir su šešioliktajame amžiuje Prancūzijoje gyvenusio šventojo Vincento Pauliečio vardu. Jis skatino žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis.

Šaltinis ir nuotr.: Kėdainių r. savivaldybė