Kėdainių arenoje vyko regioninė neįgaliųjų abilimpiada, kurioje apie pusė šimto mūsų ir kitų rajonų neįgaliųjų demonstravo savo meninius sugebėjimus.

Studentė Sandra džiaugėsi galimybe neįgaliesiems susirinkti ir pabendrauti.

Jie varžėsi įvairiose profesinės veiklos srityse: kūrė gaminius iš odos, puošė medines lenteles dekupažo technika, dekoravo stiklinius indus, kūrė eilėraščius, vėlė iš vilnos, gamino darbelius iš gamtinių medžiagų.

Įvertino ir pagerbė

Abilimpiadą surengė Kėdainių rajono paraplegikų asociacija ir Lietuvos žmonių su negalia sąjunga.
Šios asociacijos, taip pat mūsų rajono neįgaliųjų draugijos, aklųjų ir silpnaregių sąjungos, kurčiųjų organizacijos, bendrijos „Viltis“ ir bendruomenės socialinio centro nariai rinkosi savo širdžiai ir gebėjimams artimas rungtis, pagal kurias ir susibūrė į komandas. Prie jų prisijungė ir svečiai – Kupiškio, Panevėžio, Ukmergės rajonų neįgaliųjų organizacijų atstovai.

Pirmoji dovana abilimpiados dalyvių laukė jau tuo metu, kol komisija skaičiavo rezultatus. Neįgaliuosius ir renginio svečius džiugino Kulautuvos krašto lakštingala vadinamos atlikėjos Andželos Mickutės koncertas, visi vaišinosi kareiviška koše.

Pagerbti renginio dalyvių ir nugalėtojų atvyko rajono meras Saulius Grinkevičius ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis. Rajono meras rungčių nugalėtojams įteikė dovanėles.

Žmonėms – svarbu

„Manau, kad tokie susibūrimai naudingi – žmonės tobulėja, pasisemia vieni iš kitų idėjų, bendrauja“, – sakė paraplegikų asociacijos pirmininkė Alma Margevičienė.

Abilimpiada labai svarbi žmogui, turinčiam gebėjimų ir įgūdžių. Tai galimybė parodyti save, pasižiūrėti į kitus ir įsivertinti“, – teigė Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektų koordinatorė Ginta Žemaitytė.

Šią veiklą šalyje populiarinanti moteris pasakojo, kad tokie renginiai labai populiarūs kaimyninėje Lenkijoje, ten abilimpiados vyksta kelias dienas, į jas pritraukiama ne tik gausybė dalyvių, bet ir savanorių. „Labai smagu, kad renginys vyksta tokioje arenoje kaip ši. Ne kiekvienas miestas gali taip gražiai priimti tokį būrį žmonių su negalia, tad manau, kad mums pasisekė“, – šypsojosi viešnia.

Smagiai praleidžia laiką

„Meną, rankdarbius mėgstu nuo mažens. Mezgiau, piešiau, ilgą laiką lanksčiau iš popieriaus. Tad smagu, kad yra tokia galimybė mums susirinkti, pabendrauti, pasivaržyti, išbandyti save“, – pasidžiaugė krakiškė Sandra, dalyvavusi piešimo ant stiklo rungtyje.

Mergina pasakojo savo darbais puošianti namus, dovanojanti, kai kada parduodanti mugėse, o kai kurie darbai nukeliavo net į užsienį. „Asociacijoje smagu, ir rankdarbiais užsiimame, ir vaidiname, ir dainuojame, vyrai pina iš vytelių, gamina iš odos“, – pasakojo mergina, šiais metais baigusi pirmą kursą Vytauto Didžiojo universitete – ji studijuoja Skandinavijos šalių kultūrą ir kalbas.

Panašios naujienos

One Response

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.