Savarankiškai dirbantys asmenys, kartu turintys ir darbo sutartis, gali gauti 257 eurų išmoką už mėnesį, jeigu jų uždarbis pagal darbo sutartį neviršija 607 eurų „ant popieriaus“. Tai numatančios Užimtumo įstatymo pataisos įsigalioja nuo šiandienos. Pagal ketvirtadienį Seimo priimtus pakeitimus, ši išmoka galės būti mokama ne tik karantino metu, bet ir du mėnesius po karantino pabaigos.


Į išmoką taip pat gali pretenduoti ir verslo liudijimus nuomai turintys gyventojai. Šių asmenų prašymai anksčiau galėjo būti nepatenkinti, tačiau jie taip pat turi teisę į išmoką, kuri mokama ekstremalios situacijos ir karantino metu. 

Turintiems darbo sutartis

Anksčiau savarankiškai dirbantys asmenys, kurie turėjo darbo sutartis, negalėjo gauti fiksuoto dydžio išmokos, todėl Užimtumo tarnyba šiuos asmenis informuodavo apie sprendimą neskirti 257 eurų išmokos už mėnesį, kuri yra skirta sušvelninti neigiamą karantino poveikį. 

Bet Seimas priėmė Užimtumo įstatymo pataisas, kurios keičią situaciją – nuo šiol savarankiškai dirbantys asmenys, jeigu jų gaunamos pajamos pagal darbo sutartį neviršija 607 eurų „ant popieriaus“, taip pat gali gauti fiksuoto dydžio išmoką. 

Ką daryti toliau:

  • KREIPĖTĖS IR IŠMOKOS NEGAVOTE. Jeigu jau esate paprašęs išmokos, bet jos negavote – jums nieko daryti nereikia. Užimtumo tarnyba persvarstys jūsų prašymą pagal naujas įstatymo pataisas. 
  • NESIKREIPĖTE. Tokiu atveju prašome kreiptis į Užimtumo tarnyba ir paprašyti skirti išmoką. 


Išmoką gauti galės tėvai, esantys vaiko priežiūros atostogose

Nauja tvarka galioja atgaline data, tai yra dirbantys savarankiškai, atitinkantys visus kriterijus, išmoką gaus už laikotarpį nuo karantino pradžios – kovo 16 dienos. Išmoka paskiriama per 3 darbo dienas nuo dokumentų gavimo Užimtumo tarnyboje. 

Remiantis įstatymo pataisa, išmoką gauti galės ir savarankiškai dirbantys tėvai, esantys vaiko priežiūros atostogose, jeigu jų darbo pajamos per mėnesį neviršija 607 eurų „ant popieriaus“.

Savarankiškai dirbantys asmenys gaus išmoką, jei atitiks visus kriterijus, numatytus Užimtumo įstatyme:

  • Savarankiška veikla buvo registruota ne trumpiau nei 3 mėnesius per paskutinius metus iki šių metų kovo 16 dienos, kai paskelbtas karantinas. 
  • NAUJA! Ekstremaliosios situacijos ir karantino metu asmeniui priskaičiuotas darbo užmokestis pagal darbo sutartį  ar darbo santykiams prilygintus teisinius santykius neviršija minimalios mėnesinės algos (607 eurai bruto). 
  • Juridinis asmuo negali turėti likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Išmoka pasinaudoti gali ir nuo socialinio draudimo įmokų atleisti asmenys: pensininkai, neįgalieji, pirmą kartą pradėję veiklą.

257 eurų išmoka mokama kartą per mėnesį už praėjusį mėnesį. Jeigu ekstremali situacija ir karantinas praėjusį mėnesį truko trumpiau nei mėnesį, išmoka proporcingai mažėja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.