Tuo metu, kai visoje šalyje rengiamasi uždaryti vaikų namus ir skatinama globa šeimoje, Seimo narys Darius Kaminskas viešai lieja pasipiktinimą dėl mergaitės, su seserimi radusios naujus namus kėdainiečių šeimoje.

Seimo nario Dariaus Kaminsko akibrokštas privertė nemaloniai nustebti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojus.

Prieš kurį laiką viename didžiausių šalies naujienų portalų pasirodė rašinys dramatišku pavadinimu „Seimo narį drasko skausmas dėl globojamos mergaitės netekties“. Čia pasakojama jausminga istorija apie kėdainiečių medikų Dariaus Kaminsko ir jo žmonos Aušrelės keliolika metų puoselėtą svajonę globoti likimo nuskriaustus vaikus. Jos įgyvendinimui pora pasirinko metus, kai vyko rinkimai į Seimą, kuriuose dalyvavo ir D. Kaminskas.

Kaminskai toliau globoja kitą mergaitę, tačiau juos kamuojanti nežinia, kaip gyvena „kone prievarta iš jų atimta daugiau nei metus globota aštuonerių metų mergaitė“. Na, o jautresniam skaitytojui prie rašinio pateikta begalė nuotraukų, kuriose kruopščiai užfiksuoti Seimo nario apsilankymai Kėdainių vaikų globos namuose ar išvykos su vaikais, tikriausiai išspaudė ir ašarą.

Sulaukė viešo smūgio

Tuo tarpu Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinoji vedėja Aistė Lekečinskienė teigia, kad viešai pasirodžius minėtai informacijai buvo nemaloniai apstulbinti visi, susiję su šia istorija.

„Kai Kaminskai pradėjo svečiuotis vaikų globos namuose, mes labai džiaugėmės ir buvome pozityviai nusiteikę. Juk kiekviena išvyka, susitikimas šiems vaikams yra nauja patirtis. Bet tai, kuo viskas baigėsi, mums buvo akibrokštas“, – su nuoskauda kalbėjo moteris.

Aptariamu metu skyriui vadovavo iš pareigų pasitraukusi Vilima Jucevičiūtė, tačiau pašnekovė teigia gerai žinanti tą situaciją ir surinkusi dokumentus paaiškino tikrąją situaciją.

Prašymų globai nepateikė

„Teigiama, kad mergaitės buvo globojamos, kad buvo pateiktas prašymas ir reikalingi dokumentai globai, tačiau iš tiesų Kaminskai niekada nebuvo pateikę prašymų paskirti juos vaiko globėjais. Iš pradžių užsimindavę apie norą globoti, vėliau jie apie tai nebekalbėjo“, – pabrėžė A. Lekečinskienė.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinoji vedėja Aistė Lekečinskienė patikino, kad Kaminskai pradžioje užsiminė, kad norėtų globoti mergaites, tačiau vėliau apie tai nebekalbėjo.

Tarp globos ir epizodinio svečiavimosi yra didelis skirtumas.

„Prioritetas teikiamas, kad vaikai būtų paimami iš globos namų į šeimą, o ne pasisvečiuotų ir vėl būtų grąžinami. Visuomet geriau, kad vaikas augtų ir gyventų šeimoje. Tuo labiau, kad mergaitė pati labai norėjo likti pas žmones, kuriems ir skirta vaiko globa. Svarbu tai, kad mergaitė augs su seserimi, kurią šeima buvo anksčiau paėmusi globoti. Niekas jos neatidavė šiaip sau – būsimi globėjai buvo stebimi, vertinami, atsiklausiama vaiko nuomonės“, – sakė laikinoji vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Vaiko teisių apsaugos skyrius vadovaujasi teisės aktais ir priima sprendimą dėl globos nustatymo tik pilnai išanalizavęs situaciją, išsiaiškinęs vaiko norą ir nuomonę.

Pasakojimas apie neva pasirašytas sutartis su vaiko teisių apsaugos skyriumi – irgi iš piršto laužtas. Dėl globos apskritai jokių sutarčių nėra pasirašoma: administracijos direktoriaus įsakymu skiriama laikinoji globa arba teismo sprendimu nustatoma nuolatinė globa.

Nieko neslėpė

Kėdainiečių šeima, kurioje šiuo metu auga mergaitė, praėjusių metų gruodžio 29 dieną pateikė prašymą paskirti juos vaiko globėjais. Iki to laiko mergaitė dažnai užsukdavo į jų namus po pamokų, nes čia gyveno jos sesuo.

Šiuose namuose ji praleido ir praėjusias Kalėdas, nes dėl skaudžių asmeninių aplinkybių Kaminskai Kūčių vakarą mergaičių paimti negalėjo.

„Laukėme jų atvykstant iki darbo pabaigos ir tik paskutinėmis minutėmis davėme leidimą kitai šeimai paimti mergaitę svečiuotis jų namuose per didžiąsias šventes. Juk natūralu, kad šis laikotarpis ypač jautrus, vaikams reikia praleisti jį šeimoje“, – teigė A. Lekečinskienė.

Net nepaskambino

Rašinyje nepaminėtas ir faktas, kad šių metų sausio 23 d. vyko vaiko globos plano peržiūra, kurios metu spręsta dėl vaikų namuose augančios mergaitės tolesnės globos. Į peržiūrą buvo pakviesti ir atvyko Kaminskai. Peržiūros protokole užfiksuota, kad jie neprieštaraujantys, jog mergaitė augtų kartu su sesute toje šeimoje. Globėjais ketinantys tapti kėdainiečiai įsipareigojo išleisti mergaitę svečiuotis pas Kaminskus, tačiau Seimo narys po peržiūros niekuomet taip ir nepaskambino globėjams, nepasidomėjo, kaip sekasi mergaitei.

„Mergaitė jaučiasi puikiai, ryšį su globėjais nuolat palaikome“, – tvirtina A. Lekečinskienė.

Noro globoti kitą mergaitę jis taip pat neišreiškė, buvo pateiktas tik svečiavimosi prašymas.

 

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. sad

    omg kokie melai ir seimuno puses..man buvo itarimas, kad jis tais vaikais naudojasi pries rinkimus del „akiu“, bet dabar tik pasitvirtina tai

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.