24-osios Lietuvos Respublikos Konstitucijos metinės ilgam įsirėš Labūnavos pagrindinės mokyklos trečios klasės mokinei Godai Žukaitei. Ji kartu su mama Konstitucijos dieną lankėsi prezidentūroje ir iš šalies vadovės Dalios Grybauskaitės rankų atsiėmė konkurso „Mano sveikinimas konstitucijos egzaminui“ nugalėtojos apdovanojimą. 

Goda Žukaitė tapo kūrybinio konkurso, skirto konstitucijos egzaminui, nugalėtoja ir džiaugėsi šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimais.

Goda Žukaitė tapo kūrybinio konkurso, skirto konstitucijos egzaminui, nugalėtoja ir džiaugėsi šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimais.

Godą ir kitus jos klasės draugus dalyvauti kūrybiniame konkurse paragino mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė. „Vaikai yra labai kūrybingi. Jie noriai imasi įvairių veiklų, tik juos reikia paraginti ir paskatinti. Kai vaikams užsiminiau apie konkursą, visi noriai sutiko jame dalyvauti. Šiam išbandymui mes atsakingai ruošėmės. Turėjome ne vieną pilietiškumo pamoką, kalbėjome apie konstituciją, diskutavome, kuo ji mums svarbi, o vėliau savo mintis vaikai perkėlė ant popieriaus lapo. Kadangi konkurso nuostatai leido organizatoriams siųsti tik tris piešinius iš klasės, tai mes sudarėme mūsų mokyklos bendruomenės komisiją, kuri išrinko įsimintiniayusius darbus, ir juos išsiuntėme organizatoriams. Labai džiaugiamės, kad spalvingas Godos piešinys „Šviesk, saulute, Lietuvoj“ sulaukė įvertinimo“, – sakė Labūnavos pagrindinės mokyklos trečiokų mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė.
Kūrybinis konkursas „Mano sveikinimas konstitucijos egzaminui“, kurio tikslas ugdyti mokinių pilietinę savivoką ir pilietiškumą, skatinti mokinių domėjimąsi savo šalimi ir jos valstybingumu, tapo dešimtojo konstitucijos egzamino dalimi.

Konkursui Goda nupiešė piešinį „Šviesk, saulute, Lietuvoj“.

Konkursui Goda nupiešė piešinį „Šviesk, saulute, Lietuvoj“.

Spalio 25-ąją, onstitucijos dieną, prezidentūroje Vilniuje buvo apdovanoti jubiliejinio dešimtojo konstitucijos egzamino nugalėtojai. Ceremonijoje pagerbti ir apdovanoti 27 egzamino nugalėtojai, iš jų 13 įvairaus amžiaus moksleivių. Goda su mama Žaneta Žukiene taip pat dalyvavo iškilmingame apdovanojime. Prezidentė Dalia Grybauskaitė kiekvienam nugalėtojui įteikė po Lietuvos Respublikos Konstitucijos knygą, kitas dovanas.
Prezidentės teigimu, visi, kurie per pastarąjį dešimtmetį laikė egzaminą tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, kuria nepaprastą, patriotišką ir pilietišką bendruomenę, kurią vienija Konstitucijos žinios.
Pasak šalies vadovės, nepaprastai svarbu, kad egzamino nugalėtojai yra įvairūs, atvykę iš skirtingų Lietuvos vietų. Tai reiškia, kad jie gali plačiai skleisti teisinę kultūrą tarp savo krašto žmonių, juos sudominti žiniomis ir paskatinti atsiversti valstybės Konstituciją.
„Mokytis tenka nuolat – kad ir kas būtume. Prezidentas ar abiturientas, profesorius ar studentas. Konstituciją dažnai vadiname pagrindiniu šalies įstatymu, tačiau galime vadinti ir nesenstančiu vadovėliu, kurį – neabejoju – prieš egzaminą daug skaitėte. Pagal jį jau 24-erius metus vairuojamas mūsų valstybės laivas. Kad nenukryptume nuo nepriklausomos ir demokratiškos Lietuvos kurso, tenka vis iš naujo jį pasitikrinti pagal Konstituciją“, – teigė šalies vadovė.
Šiais metais egzamine dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius, jis viršijo 32 tūkstančius. Lietuvos piliečiai varžėsi grupėse pagal savo amžių ir teisinį išsilavinimą.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.