Prasidėjus balandžio mėnesiui, nuo šiandienos įsigaliojo sezoniniai Kelių eismo taisyklių reikalavimai, susiję su leistino greičio pokyčiais. O nuo balandžio 10 dienos visiems vairuotojams ankstesniais metais būdavo draudžiama transporto priemones eksploatuoti su dygliuotomis padangomis. Tačiau šiais metais dėl įvesto karantino tvarka keičiasi.


Atsižvelgdama į šalyje susiklosčiusią situaciją, Vyriausybė posėdyje pritarė siūlymui karantino laikotarpiu ir 14 dienų po jo netaikyti draudimo eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse nustatyta, kad transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, vairavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 40 eurų. Pagal Kelių eismo taisykles, nuo balandžio 10 iki spalio 31 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Primename, kad balandžio–spalio mėnesiais ne gyvenvietėse lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.