Kėdainių miesto parko prieigose esančių teniso kortų remonto darbai ženkliai pajudėjo į priekį. Nugriautas aplinką darkęs senas pastatas, jo vietoje įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė. Ja galės naudotis ne tik tenisininkai, bet ir visi parko lankytojai. Ruošiantis pakeisti seną, jau susidėvėjusią, kortų dangą nauja paaiškėjo, kad per 24 metus kai kurias pagrindo vietas būtina remontuoti. Darbus kuruojantis techninis prižiūrėtojas tikina, jog šių defektų nebuvo galima numatyti anksčiau ir džiaugiasi geranorišku rajono savivaldybės požiūriu bei ketinimu finansiškai prisidėti prie papildomų darbų.

Tvarkant parką nuspręsta remontuoti ir aikštyną

1995 metais įrengti Kėdainių teniso kortai netrukus iš esmės pasikeis. Rugsėjo mėnesį ketinama pabaigti šiuo metu sparčiai vykstančius remonto darbus, o naujai atgijęs aikštynas taps pirmuoju pertvarkymo laukiančio miesto parko akcentu.

Greta teniso kortų įrengiama aikštelė, pasak Tarybos nario Sauliaus Grinkevičiaus, bus skirta ne tik teniso žaidėjams, bet ir atvykstantiems į parką pasivaikščioti. Nes šiuo metu aplinkui mūsų didelį ir gražų parką nėra nei vienos aikštelės automobiliams.

Tai, jog būtina remontuoti prieš 24 metus įrengtą aikštyną, kurio danga per beveik tris dešimtmečius visiškai susidėvėjo, buvo aišku seniai. Galiausiai atsirado galimybė šiuos darbus finansuoti Europos Sąjungos fondų paramos lėšomis prisidedant ir rajono savivaldybei, kuri yra didžiausia aikštyną valdančios viešosios įstaigos dalininkė.

„Šis aikštynas daugelį kėdainiečių, tiek suaugusiųjų, tiek ir vaikų, pripratino aktyviai sportuoti. Jame vyko daug renginių, net ir respublikinio lygio varžybos. Deja, per 24 metus teniso aikštelės nusidėvėjo ir reikalavo remonto. Dėl to buvo priimtas sprendimas tvarkant parką sutvarkyti ir teniso aikštynus. Jei rangovai laikysis grafiko, šie darbai turėtų būti užbaigti jau rugsėjo mėnesį“, – pasakojo kadenciją baigęs rajono meras Saulius Grinkevičius.

Automobilių aikštelė – visiems parko lankytojams

Pasak buvusio rajono vadovo, davusio startą šiam projektui, į aikštynų sutvarkymą pažiūrėta kiek plačiau. Nuspręsta ne tik pakeisti susidėvėjusią aikštelių dangą, bet ir nugriovus pavojų kėlusį, avarinės būklės pastatą jo vietoje įrengti automobilių stovėjimo aikštelę.

Šis aikštynas daugelį kėdainiečių, tiek suaugusiųjų, tiek ir vaikų, pripratino aktyviai sportuoti. Jame vyko daug renginių, net ir respublikinio lygio varžybos. Deja, per 24 metus teniso aikštelės nusidėvėjo ir reikalavo remonto. Dėl to buvo priimtas sprendimas tvarkant parką sutvarkyti ir teniso aikštynus. Jei rangovai laikysis grafiko, šie darbai turėtų būti užbaigti jau rugsėjo mėnesį.

„Ši stovėjimo aikštelė bus skirta ne tik teniso žaidėjams, bet ir atvykstantiems į parką pasivaikščioti. Nes šiuo metu aplinkui mūsų didelį ir gražų parką nėra nei vienos aikštelės automobiliams. Tad ši bus pirmoji, kur kėdainiečiai galės saugiai pasistatyti savo automobilius“, – akcentavo S. Grinkevičius.

Dalis darbų – savivaldybės lėšomis

Europos Sąjungos paramos fondams skiriant lėšas teniso aikštyno sutvarkymui, griežtos taisyklės neleido finansuoti aptvarų remonto darbų.
„Tai žinodami buvome numatę, kad šie darbai bus atlikti savivaldybės biudžeto lėšomis. Tikiuosi, kad ir dabartinė rajono valdžia tuos darbus užbaigs kokybiškai ir laiku“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Buvęs rajono meras pabrėžė, jog akivaizdu, kad per 24 metus susidėvėjo ne tik teniso aikštynų danga, bet ir po ja esantis betono pagrindas. Tačiau nustatyti, koks šio susidėvėjimo lygis, nenulupus dangos nebuvo įmanoma. Beje, šį faktą patvirtino ir remonto darbus kuruojantis techninis projekto prižiūrėtojas.

„Todėl buvome numatę skirti lėšų aikštelių pagrindo sutvarkymui, jeigu pradėjus dangos ardymo darbus paaiškės, kad to iš tiesų reikia“, – prisiminė S. Grinkevičius.

Nulupus senąją dangą išryškėjo defektai

„Darbai sparčiai juda į priekį, senas pastatas nugriautas, jo vietoje supilti pagrindai ir ruošiamės automobilių stovėjimo aikštelės asfaltavimui bei apšvietimo įrengimui“, – sakė aikštyno remonto konkursą laimėjusios Kėdainių bendrovės „Doresta“ direktorius Donatas Masiokas.

Jau rugpjūčio mėnesį turėtų atkeliauti aikštynams skirta nauja dirbtinė danga. Vien šios dangos ir jos paklojimo kaina siekia apie 65 tūkst. eurų. Per šį mėnesį numatyta sutvarkyti pačius aikštynus, o rugsėjį – tvarkyti aplinką.
Pasak verslininko, darbams sparčiai judant į priekį susidurta ir su nenumatytais keblumais. Pakėlus senąją teniso kortų dangą paaiškėjo, jog kai kuriose vietose po ja esantis betono pagrindas per 24 naudojimo metus sueižėjo ir jį būtina tvarkyti. Taip pat atrasta ir kitų 1995 metais įrengtų teniso kortų statybos defektų. Vienas jų – iki galo neišspręsta vandens surinkimo problema, dėl ko lietaus vanduo per daugelį metų ardė gruntą.

„Šie darbai nėra numatyti projekte, tačiau juos atlikti – būtina. Todėl inicijavome susitikimą su savivaldybės atstovais, apie tai juos informavome ir laukiame sprendimo“, – sakė bendrovės „Doresta“ vadovas D. Masiokas.
Statybų ekspertą nudžiugino savivaldybės atstovų dėmesingumas
Kodėl teniso aikštelių pagrindo remontas nebuvo numatytas projekte, kurį didžiąja dalimi finansuoja Europos Sąjungos paramos fondai?

Šio aikštyno remonto darbus kuruojantis ekspertas, bendrovės „Statybų techninė priežiūra“ atstovas Raimundas Jocys teigė, jog nepradėjus darbų tinkamai įvertinti po danga esančio pagrindo būklę buvo neįmanoma.

„Pagrindinėse aikštelėse prie atraminės sienelės yra trūkęs betono pagrindas, apačioje kažkodėl susiformavo tuštumos, greičiausiai dėl ilgą laiką tekėjęs vanduo išplovė gruntą. To anksčiau numatyti nebuvo galima, nes šios vietos buvo uždengtos, neardant brangios dangos nieko nesimatė. O pagrindinis klausimas dabar, ne tik šių defektų ištaisymas, bet ir lietaus vandens nuvedimas nuo teniso aikštelių bei takų“, – sakė statybų techninis prižiūrėtojas R. Jocys.

Aptikus projekte nenumatytas problemas, kurias būtina kuo greičiau išspręsti, buvo surašytas defektinis aktas bei susitikimo metu įteiktas savivaldybės atstovams.

„Savivaldybės atstovų pozicija buvo labai teigiama ir geranoriška. Net stebėjausi, kad taip noriai siekiama spręsti problemą. Kaip supratau, savivaldybė nori ir finansiškai prisidėti“, – sakė darbų eigą prižiūrinčios bendrovės „Statybų techninė priežiūra“ atstovas R. Jocys.

Teniso aikštynus valdo viešoji įstaiga „Sporto gijos“. Didžiausia šios įstaigos dalininkė – rajono savivaldybė – 78,85 proc., AB „Lifosa“ – 13,62 proc., AB „Silikatas“ – 1,75 proc., V. Valiukevičiaus firma „Fortūna“ – 1,29 proc., AB „Melmomsta” – 3,4 proc. bei UAB „Šora“ – 0,34 proc.
12 fizinių asmenų, tarp kurių yra ir buvęs rajono meras S. Grinkevičius, priklauso vos 0,75 proc. viešosios įstaigos dalių. Kiekvienam jų tenka po 0,0625 proc.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.