Šią savaitę rajone pradėti rinkti seniūnaičiai naujai trejų metų kadencijai. Jų rinkimų grafikai kol kas sudaryti keturiose seniūnijose ir paskelbti savivaldybės internetiniame puslapyje.

Pelėdnagių seniūnas V. Tamulis vienareikšmiškai seniūnaičių darbo nevertina – vieni dirbo labai aktyviai, o kitų veiklos rezultatų kaip ir nesimatė.

Pelėdnagių seniūnas V. Tamulis vienareikšmiškai seniūnaičių darbo nevertina – vieni dirbo labai aktyviai, o kitų veiklos rezultatų kaip ir nesimatė.

Deja, šiems rinkimams kraštiečiai gerokai abejingesni negu visai neseniai vykusiems rajono Tarybos ar mero rinkimams.
Pasak Pelėdnagių seniūno Valentino Tamulio, žmonės gana abejingai žiūri į seniūnaičių rinkimus, nes jo vadovaujamoje seniūnijoje iš septynių seniūnaitijų, trijose teks rengti pakartotinius rinkimus. Kol kas tik nociūniškiai iš pirmo karto seniūnaite išrinko veikliąją Vaidą Jakuitienę, o beinaitiškiai šias pareigas patikėjo Gintarui Urbonui. „Medėkšių ir Saviečių gyventojai pavėlavo laiku pristatyti kandidatus į seniūnaičius, o paobeliškiai iš viso nerado norinčių ir galinčių užimti tas pareigas. Toks gyventojų elgesys pats parodo požiūrį į seniūnaičius. Mano manymu, kad vienareikšmiškai jų vertinti negalima – viskas priklauso nuo žmogaus iniciatyvų, norų ir sugebėjimų. Patirtis parodė, kad kai kurie seniūnaičiai buvo puikūs seniūno pagalbininkai, kiti nieko nedarė, o treti elgėsi taip, kad tik apsunkintų seniūno darbą neįmanomomis įgyvendinti užduotimis“, – sakė V. Tamulis.
Pelėdnagiuose seniūnaitis bus renkamas kultūros centro salėje kovo 30-ąją nuo 16 iki 19 valandos, o Labūnavoje – kovo 31-ąją kultūros centro salėje nuo 12 iki 15 valandos.
Seniūnijų rinkimų startą taip pat pradėjo ir Gudžiūnų seniūnija. Jos šeimininko Regimanto Valiausko manymu, seniūnaičiai palengvina seniūno sprendimus, ypač aptariant projektus ir padalijant jų įgyvendinimui skiriamas lėšas: „Kuo daugiau galvų, tuo skaidriau priimami sprendimai. Yra seniūnaitijų, kurių vadovai tie patys kaip ir bendruomenių pirmininkai. Vadinasi, žmonės savo reikalus patiki tiems, kuriais labiausiai pasitiki.“
Gudžiūnų seniūnijos seniūnaičiai greičiausiai bus išrinkti iš pirmo karto, nes pirmąją rinkimų savaitę netrūko nei kandidatų, nei rinkėjų. Vikaitiškiai seniūnaite išrinko Virginiją Šemežienę, alksnėniškiai – Gitaną Damaševičienę, kitų seniūnaitijų vadovai paaiškės jau artimiausiomis dienomis.
Kitą savaitę seniūnaičių rinkimų estafetę perims Surviliškio seniūnijos gyventojai, o dar po poros savaičių seniūnaičius pradės rinkti ir Vilainių seniūnija.
Kėdainių rajono savivaldybės seniūnaičių rinkimų grafikus, rinkimų organizavimo tvarkos aprašą ir savivaldybės gyvenamųjų vietovių ar jų dalių suskirstymą (sugrupavimą) į seniūnaitijas galite rasti Kėdainių rajono savivaldybės svetainėje www.kedainiai.lt, skyrelyje „Savivalda→Seniūnaitijos“.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.