Balandžio mėnesį rajono Tarybai patvirtinus Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisykles daugiabučių namų gyventojams atsirado prievolė patiems tvarkyti aplinką.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio, žaliųjų plotų vidurkis prie daugiabučių namų vidutiniškai svyruoja nuo 10 iki 15 arų

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio, žaliųjų plotų vidurkis prie daugiabučių namų vidutiniškai svyruoja nuo 10 iki 15 arų

Naujosios taisyklės numato, kad gyventojai turi pasirūpinti namų aplinka, siekiančia iki 20 metrų spinduliu nuo pastatų išorinių atitvarų. Ši žinia kai kam sukėlė nepasitenkinimą. „Labai apmaudu, kad yra dalis kėdainiečių, kurie nenori būti savo miesto šeimininkais. Tai, kad bus keičiamos tvarkymo taisyklės, rajono vadovai paskelbė iš anksto. Jokių pastabų ar nepasitenkinimų bei pasiūlymų nesulaukėme. Kai sprendimas buvo patvirtintas, tada pasigirdo pavienių skundų, esą tokia tvarka nėra gera. Natūraliai kyla klausimas, ar prievolė tvarkyti savojo daugiabučio namo aplinką yra našta? Išnagrinėjus situaciją Kėdainiuose aiškėja, kad tik bereikalingai skundžiamasi. Seniūnija už vieną šienaujamą arą viešosiose erdvėse moka po vieną eurą. Daugiabučiai vidutiniškai žaliūkų plotų turi nio 10 iki 15 arų, tad išlaidos aplinkos priežiūrai tikrai nebus didelės. Turime ne vieną ir ne du namus, kurie jau daugelį metų aplinkas tvarkosi patys ir jokių nusiskundimų neturi. Vadinasi, reikia tik suvokimo, kad patys esame miesto šeimininkai“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

kaciulisJis pridūrė, jog su naująja tvarka gyventojai gauna ne tik prievoles, bet ir galimybes. „Mieste rengiamas detalusis planas su baigtais formuoti sklypais. Turint suformuotą sklypą, jį reikia ne tik ūkiškai prižiūrėti, bet galima jame įrengti tai, ko labiausiai reikia. Šiuo metu tai yra automobilių stovėjimo aikštelės, žaidimų vietos, poilsio zonos. Daugiabučių namų gyventojams reikia tik būti aktyviems, ateiti į savivaldybę, kalbėtis, bendrauti ir galima rasti visoms pusėms tinkančių sprendimų“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius.
„Mes pasinaudojome kitų miestų patirtimi ir pakeitėme namų aplinkos priežiūros tvarką. Vasarą gyventojai turės rūpintis žolės šienavimu. Ji negalės užaugti aukštesnė negu 20 centimetrų. Taip pat svarbu savoje teritorijoje susirinkti šiukšles. Rudenį reikės sutvarkyti nukritusius lapus. Žiemą teks rūpintis sniego nukasimu. Tokie darbai nebus sunkūs ar sudėtingi. Jie gali tapti gera priemone suburti namo bendruomenes. Juk visi deklaruojame, kad nenorime gyventi bet kaip. Tad ir parodykime, kad esame tikri Kėdainių šeimininkai“, – sakė O. Kačiulis.
Jei gyventojai patys nenorės prižiūrėti namo aplinkos, galės samdytis šiuos darbus atliekančius asmenis ar įmones.
Iki liepos 1-os dienos daugiabučių aplinką prižiūrės seniūnijos, o vėliau seniūnijoms liks rūpintis tik viešosiomis teritorijomis.

About The Author

Related Posts

3 Responses

 1. daugiabučio gyventoja

  Geras…. daugiabučiai žaliūkų turi 😀

  Daugiabučiai vidutiniškai žaliūkų plotų turi nio 10 iki 15 arų

  Dar geriau tai, kad Kėdainiuose negalima skųstis ir svarstyti , net abejoti valdžios priimtų sprendimų teisingumu 🙁

  Atsakyti
 2. Gyventoja

  Kazko Kaciulis issigando… Visus kviečiame 2016-06-29 16 val. dalyvauti Kėdainių r. savivaldybėje 3 aukšte susirinkime ir išreikšti savo nuomonę.

  Atsakyti
 3. Na> DAUGIABUCIO GYVENTOJA

  Džiaugiamės, kad atseit radom prie ko prikibti. Mat žodyje „žaliūjų“ vietoje raidės „j“ atspausdinta raidė „k“ ir gavosi kitos reikšmės žodis. Iš esmės čia parodėm savo vaikišką supratimą.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.