Jau septintus metus iš eilės Kėdainių rajono savivaldybė organizuoja „Kultūros versmių“ apdovanojimų konkursą, kurio metu yra išrenkami ir apdovanojami labiausiai tais metais pasižymėję kultūros srities darbuotojai. Šiais metais į penkias kategorijas buvo pasiūlyta net 49 pretendentai.

Iškilminga apdovanojimų ceremonija vyko Kėdainių kultūros centre. Renginyje dalyvavęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pasidžiaugė, kad mūsų rajone yra išties nemažai kultūros darbuotojų, atiduodančių visą širdį, energiją, kad mūsų kraštas būtų linksmesnis, muzikalesnis.

„Tiek daug šaunių kultūros darbuotojų, kurie dirba neskaičiuodami nei valandų, nei dienų. Didžiuojuosi jais visais“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Nugalėtojais skirtingose kategorijose tapo:

„METŲ PASIEKIMAS“ – iniciatyva „100 akordeono koncertų Lietuvai“ (autorius ir atlikėjas Povilas Neliupšis) – už  organizuotus 100 koncertų, skirtų Lietuvos šimtmečiui. Lietuvos Respublikos Prezidentė  Dalia Grybauskaitė už 2018 metais surengtus 100 akordeono muzikos koncertų savo šaliai Povilą Neliupšį apdovanojo Lietuvos valstybės vėliava.

„METŲ ĮVYKIS“ – akcija „Kėdainiams reikia vargonų“ (idėjos autorius Robertas Lamsodis, organizatoriai Kėdainių krašto muziejus ir Kėdainių muzikos mokykla) – už organizuotą iniciatyvą „Kėdainiams reikia vargonų“, kuri suvienijo visą Kėdainių bendruomenę bendram tikslui – padovanoti miestui vargonus.

„METŲ KULTŪROS DARBUOTOJAS“ – Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, VšĮ Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė – už muziejuje organizuotas 6 parodas, 4 kultūrinius edukacinius renginius. Organizavo garsias tarptautines parodas iš Azijos, Europos, JAV, dalyvavo parodose Čekijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Japonijoje.

„METŲ TRADICIJŲ PUOSELĖTOJAS“ – muzikinis klubas „Auštarietis“, vadovė Aušra Giedrienė – už etninės kultūros, tradicijų ir papročių puoselėjimą Kėdainių rajone. 2018 m. klubas surengė 35 koncertus rajone ir Lietuvoje, dalyvavo Kėdainių rajono dainų ir šokių šventėje, Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dainų dienos „Vienybė težydi“ ir folkloro dienos „Didžių žmonių žemė“ koncertuose.

„UŽ VISO GYVENIMO NUOPELNUS“ – Antanas Mikalauskas, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ įkūrėjas ir vadovas – už aktyvų ir ilgametį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už respublikinės liaudiškos muzikos kapelų šventės „Čiulba lakštingėlė“ rengimą (nuo 2000 m.) ir už sukurtus kūrinius, kurie praturtino daugelio Lietuvos liaudiškų muzikos kapelų ir ansamblių repertuarą.

Plačiau apie konkursą bei visus nominantus, pasiūlytus šiam konkursui, rasite penktadienio laikraščio „Kėdainių mugė“ numeryje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.