Gausūs žiūrovų plojimai, komisijos komplimentai už gracingumą ir puikų atlikimą bei pirmosios vietos diplomas – su tokiu gerų įspūdžių ir laimėjimų kraičiu iš Lenkijoje, Lobezo mieste vykusio tarptautinio folkloro festivalio neseniai grįžo Akademijos kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė „Austėja“ (vadovė – Regina Matulienė).

Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė.

Lobezo mieste, su kuriuo Kėdainiai yra užmezgę tvirtus partnerystės ryšius, vyko tarptautinis folkloro festivalis „Lobezo Velykų boba“.
„Šis festivalis – tai folkloro ansamblių ir pavienių atlikėjų konkursas. Jame dalyvavo Estijos, Vokietijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos kolektyvai ir pavieniai atlikėjai. Džiaugiamės ne tik puikiu mūsų merginų pasirodymu, bet ir galimybe pasisemti patirties, pabendrauti su kitų šalių atlikėjais, stebėti jų pasirodymus. Vieni įdomiausių buvo cimbolais skambinančių atlikėjų pasirodymai, žavėjo jaunų žmonių entuziazmas“, – grįžusi iš kelionės, pasakojo Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė.

„Austėjos“ kolektyvas festivalyje atliko liaudiškus šokius iš šiais metais vyksiančios Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ repertuaro. Pasirodymas sužavėjo žiūrovus ir komisiją, merginoms buvo skirta pirmoji vieta.

„Taip pat smagu, kad Lobezo miesto savivaldybė mus labai šiltai priėmė ir labai mumis rūpinosi. Jie pasirūpino ir mūsų laisvalaikiu, vieną dieną lankėmės kurorte, plaukiojome laivu po Baltijos jūrą“, – įspūdžiais dalinosi Ž. Smulskienė.

Merginų liaudiškų šokių grupėje „Austėja“ šoka 8–12 klasių Dotnuvos seniūnijos merginos. 18 jaunuolių šoka ir jaunimo liaudies šokių grupėje „Ainiai“. „Kolektyvams vadovauja mūsų darbštuolė Regina Matulienė, kuriai puikiai sekasi suburti ir motyvuoti jaunimą. Galbūt tai lemia vadovės charizma, darbštumas? Kiek esu dirbusi su moksleiviais, pastebėjau, kad jiems patinka darbštūs žmonės, o darbas, nuolatinės repeticijos duoda vaisių. Taip pat, žinoma, šokėjus motyvuoja ir pasirodymai, koncertinės išvykos, kelionės“, – sakė Akademijos kultūros centro vadovė.

[tribulant_slideshow gallery_id="350"]

Panašios naujienos