Į Motinos dienai skirtas mišias Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje besirenkančios kėdainietės sulaukė staigmenos – kiekviena mama buvo pasitikta „Carito“ savanorių, kurios sveikino su mamos diena ir teikė rožes. Buvo ir jautrių apsikabinimų, akyse sužibo džiaugsmo ašaros.

„Šiandien teko keltis anksti, kad galėtume pasveikinti į mišias ateinančias mamas, močiutes. Labai graži saulėta diena, mes sveikiname jas ir įteikiame po rožę. Nors mes tų moterų nepažįstame, bet vis tiek labai malonu, kai gali kažkam suteikti džiaugsmo“, – kalbėjo antrus metus „Carite“ savanoriaujanti Evita.

„Labai geros emocijos. Kai kurios moterys net apsiverkia, matosi, kaip jų akyse kaupiasi ašaros. Ne viena mus apsikabino, pabučiavo į žandą. Ypač vyresnio amžiaus moterys jautriai reaguoja. Buvo tokių, kurios prisipažino, kad yra likusios visai vienos, nes vaikai išvažiavę į užsienį, negali jų tiesiogiai pasveikinti, joms yra liūdna, todėl mes stengiamės jas pradžiuginti gėlėmis.

Moterys sakė, kad  mes labai jas nustebinome, nesitikėjo, kad jas kažkas sveikins prie bažnyčios, nors mes tai darome ne pirmus metus“, – pasakojo glėbį rožių rankose laikanti savanorė Rugilė.

Mamas džiugina kasmet

Kėdainių Šv. Juozapo parapijos „Carito“ vadovė Lina Zakaravičienė teigė, kad parapijos mamos sveikinamos gal jau penktus metus iš eilės.

„Mūsų iniciatyvą labai palaiko klebonas N. Martinkus. Ankstesniais metais teikdavome tai narcizus, tai tulpes, o dabar mamas sveikiname su rožėmis. Išdalinsime 200 žiedų.  Po gėlytę gavo ir tos, kurios ėjo į ankstyviausias mišias, ir tos, kurios rinkosi į 10 ar 12 val. mišias.

Tokią akciją organizuojame, nes norime parodyti, kad kiekviena mama yra svarbi. Yra ir tokių mamų, kurios yra palaidojusios savo vaikus ar jie išvykę į užsienį, tad norime apgaubti jas savo dėmesiu, kad jos nesijaustų vienišos ir užmirštos“, – teigia „Carito“ vadovė, jau galvojanti, kad po mėnesio reikės pasveikinti ir tėčius.

Teikė palaiminimą

Nepamiršti savo mamų ir močiučių ragino ir dekanas Norbertas Martinkus. Jis mišių metu laimino visas mamas ir susirinkusiuosius kvietė melstis tiek už gyvas, tiek ir už mirusias motinas.

„Šiandien prisiminkime visas mamas, kurios atvedė mus į šį pasaulį, kurios mylėjo, globojo, stiprino sunkiomis akimirkomis, vedė tikėjimo keliu, diegė vertybes. Mamos yra tarsi atspindys to palaikymo, kurį mes gauname iš Dievo. Dėkokime už motinystės dovaną, prašykime stiprybės ir kad tikėjimo tiesa apšviestų mamų ir jų vaikų gyvenimą. Maldose prisiminkime ir Amžinybėn jau išėjusias mamas, aplankykime jų kapus.

Visas gegužės mėnuo yra skirtas Švč. Mergelei Marijai, pagerbkime mūsų dangišką globėją, mokykimės iš jos ir prašykime užtarimo, kad Dievo motina mus nuolat lydėtų ir stiprintų“, – ragino dekanas.

Dėmesys jautriai palietė širdis

„Žinote, kai pamačiau, kad manęs link ateina besišypsanti jaunutė savanorė su rože rankoje, taip suvirpėjo širdis. Šis pasveikinimas buvo netikėtas, bet toks malonus, atrodo, kažkas suteikė sparnus. Beje, „Carito“ savanorė mane pirmoji pasveikino su Motinos diena, sūnus tik popiet aplankys“,  – prasitarė Virginija.

„Gėlėmis per Motinos dieną šioje bažnyčioje mus pradžiugina jau ne pirmą kartą. Pamenu, kai dirbo ankstesnis klebonas G. Pūras, tada net jis pats kartu su kitais kunigais ir patarnautojais  asmeniškai teikė gėles mamoms.

Labai gera, kai tau parodo dėmesį ir primena, koks svarbus žmogus yra mama. Džiaugiuosi ir dėkoju visiems, kas tokią akciją sugalvojo“, – sakė rožę prie širdies glaudžianti Stefanija.