Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo komercijos direktorę Agnę Steponavičienę (pirma iš kairės) ir Moterų krizių centro vadovę Ritą Stakniūnienę (viduryje) džiugina kraštiečių parodytas geranoriškumas ir pasitikėjimas.

Geriems darbams nebūtina pilna piniginė – kur kas svarbiau didelė širdis ir bendruomenės vienybė. Tai liudija tylios, be triukšmo ir pompastikos keletą mėnesių vykusios akcijos rezultatas. Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo, Kėdainių rajono moterų krizių centro ir visuose rajono kampeliuose gyvenančių kraštiečių pastangomis, šiomis dienomis į Kėdainių pagalbos šeimai centro Laikino apgyvendinimo namus atkeliavo nauja skalbimo mašina, skirta čia gyvenančioms mamos ir vaikučiams.

Aukojo paprasti žmonės

Nuo praėjusių metų rudens iki Kalėdų visame rajone veikiančiose Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo parduotuvėse „Aibė“ vyko akcija, kurios metu gyventojai buvo supažindinami su Moterų krizių centro veikla. O norintys prisidėti prie šio centro iniciatyvų, galėjo paaukoti pinigėlių į specialias aukų dėžutes. Jos buvo pastatytos dvidešimt vienoje kooperatyvo parduotuvėje: mieste, Vilainiuose, Babėnuose, taip pat kaimiškųjų seniūnijų centruose ir atokesniuose kaimuose.

Pasak Moterų krizių centro vadovės Ritos Stakniūnienės, susumavus akcijos rezultatus paaiškėjo, kad kraštiečiai paaukojo 730 eurų – daugiau nei pakankamą sumą tam, kad būtų galima nupirkti ir Laikino apgyvendinimo namams padovanoti reikalingą buičiai daiktą – naują skalbimo mašiną. Likusios lėšos bus saugomos ir naudojamos pagal paskirtį centro veiklai.

Paskleidė žinią

„Labai norime pasidžiaugti ne tik kraštiečių dosnumu, bet ir plačiau apie mūsų centro veiklą pasklidusia žinia. Pajutome, kad žmonės apie mus išgirdo ir susidomėjo, nes jau sulaukėme moterų, kurios, išgirdusios mūsų veiklos pristatymą, kreipėsi norėdamos gauti psichologo pagalbą“, – teigė R. Stakniūnienė.

Pasak jos, ypač jaudina tai, kad daugiau ar mažiau, tačiau lėšų surinkta net ir tolimiausiuose rajono kampeliuose. Geranoriškumu pasižymėjo ir „Aibės“ parduotuvėse dirbančios pardavėjos, kurios žmonėms paaiškindavo, kokiam tikslui stovi aukų dėžutės, papasakodavo apie Moterų krizių centrą, paragindavo susipažinti su ta tema paruoštais lankstinukais.

Už kraštiečių paaukotus pinigus Laikino apgyvendinimo namams nupirkta ir padovanota skalbimo mašina.

„Šia akcija siekėme supažindinti rajono žmones su mūsų veiklos galimybėmis, paaiškinti, kuo ir kaip galime padėti“, – sakė Moterų krizių centro vadovė. Pasak jos, centras vykdo prevencinę veiklą, padeda šeimos stiprinimo klausimais, teikia kompleksinę pagalbą krizes patiriančioms moterims.

Verslininkai – jautrūs socialinėms problemoms

„Tačiau nevyriausybinių organizacijų veiklai būtinas socialinių partnerių palaikymas, – pabrėžė R. Stakniūnienė. – Todėl labai malonu, kad jau ne pirmą kartą mūsų centrui padeda Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvas. Iniciatyvą surengti tokią akciją parodė kooperatyvo komercijos vadovė Agnė Steponavičienė, o už idėjų palaikymą esame dėkingi kooperatyvo direktoriui Rimvydui Rasčiauskui. Šis bendradarbiavimas parodo, kad suvienijus pastangas galima pasiekti svarių rezultatų…“

Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo komercijos direktorę A. Steponavičienę labiausiai džiugina kraštiečių parodytas geranoriškumas ir pasitikėjimas. „Noriu padėkoti mūsų klientams, kad geranoriškai aukojo Moterų krizių centrui ir pasitikėjo mumis, nesulaukėme jokių piktų replikų, o atvirkščiai – žmonės aukojo su šypsena, linkėjimais, kas centus, kas eurus… Ši tema visus sudomino ir palietė ne vieną moterį. Buvo žmonių, kurie jau buvo girdėję apie Moterų krizių centro veiklą ir aukodami teigiamai apie ją atsiliepė, – sakė verslininkė. – Mes dėkingi viso rajono žmonėms už jų gerumą. Juk suprantame, kad kaime žmonių pajamos nėra didelės, kai kurių net mažesnės už minimalų atlyginimą, tačiau jūsų geranoriškumas pranoko lūkesčius. Labai ačiū visiems!”

Pasak A. Steponavičienės, Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvas nuolat reaguoja į socialines rajono žmonių problemas ir pagal galimybes padeda jas spręsti. „Šių metų biudžete taip pat esame numatę lėšų paramai. Gyvename nedidelėje Kėdainių bendruomenėje, tad turime padėti vieni kitiems, sutelkti jėgas ištikus nelaimei“, – įsitikinusi pašnekovė.

Paslaugų poreikis – nemažėja

Na, o realų pavidalą kraštiečių paaukoti pinigai jau įgijo – nauja skalbimo mašina, kaip ir buvo ketinama akcijos pradžioje, jau pasiekė Kėdainių pagalbos šeimai centro Laikino gyvenimo namus, su kuriais glaudžiai bendradarbiauja Moterų krizių centras. „Toks bendradarbiavimas ir pagalba labai reikalinga, – teigė Kėdainių pagalbos šeimai centro vadovė Sandra Sagatienė. – Malonu, kad kraštiečiai prisidėjo prie akcijos paaukodami šiam tikslui. Tuo pačiu norėčiau paskatinti bendruomenę atsisukti į visas šeimas, kurioms reikalinga pati įvairiausia pagalba, tiek moralinė, tiek materialinė. Bendradarbiavimas – būtina sąlyga norint, kad ir mūsų Pagalbos šeimai centro darbas būtų sėkmingas…“

Kaip pasakojo Laikino gyvenimo namų socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Sonata Kriščiūnienė, šiuo metu užimti visi aštuoni Laikino gyvenimo namuose esantys kambariai. Juose gyvena aštuonios mamos ir trylika vaikučių. Mamos naudojasi viena veikiančia skalbimo mašina, tad antroji buvo labai reikalinga. „Kaip matote, gyventojų pas mus gausu, o sutvirtėjusios moterys išeina gyventi savarankiškai, tad vyksta ir didelė žmonių kaita. Dėvisi ne tik buitinė technika, bet ir baldai, priemonės, tad visada smagu, kai galime atsinaujinti,“ – kalbėjo darbuotoja.

Paslaugų, kurias teikia ši savivaldybei priklausanti įstaiga ir jos patalpose įsikūrusi nevyriausybinė organizacija Kėdainių rajono moterų krizių centras, poreikis nemažėja. Šiuo metu baigiamas įrengti dar vienas, jau devintasis, kambarys, kuriame galės apsigyventi sunkumų patiriančios mamos su atžalomis.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.