Kėdainių rajono policijos komisariate iki vasaros vidurio bus įrengtas vaikų ir nepilnamečių apklausos kambarys. Nuo šių metų liepos 1 dienos nukentėję arba liudijantys vaikai bus apklausiami šiose specialiose patalpose ir tik dalyvaujant profesionaliam psichologui.

Vaikui palanki aplinka

Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) viršininko pavaduotojo Evaldo Lašinsko, nuo šių metų liepos 1-osios įsigalioja Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimai, kuriais reikalaujama nukentėjusių ar liudijančių vaikų apklausas vykdyti pasitelkus psichologą ir tik specialiose patalpose.

Kauno AVPK viršininko pavaduotojas Evaldas Lašinskas.

„Vaikų ir nepilnamečių apklausos kambariai įrengiami visuose Kauno apskrities policijos rajoniniuose komisariatuose. Šiuo metu vyksta remonto darbų ir įrangos pirkimai. Vienareikšmiškai galiu atsakyti, kad tokios pataisos buvo reikalingos ir netgi – labai“, – sakė E. Lašinskas.

Pasak Kauno apskr. VPK viršininko pavaduotojo, šios patalpos išsiskirs jaukia aplinka. Jos įrengiamos laikantis specifinių reikalavimų: sienos turi būti išdažytos švelniomis pastelinėmis spalvomis, apipavidalintos žaismingomis dekoratyvinėmis aplikacijomis. Apklausos kambaryje turi būti kiliminė danga, sėdmaišiai, žaislų.

Mažiau traumuos

„Šiuo metu į apklausas kviečiame vaiko teisių apsaugos atstovą, o nuo liepos 1-osios dalyvaus psichologas. Vaikas ar paauglys liks kambaryje su psichologu, o pareigūnai bus kitoje patalpose. Klausimai bus perduodami per psichologą, tad jis atliks tarpininko vaidmenį“, – teigė E. Lašinskas.

Kauno apskr. VPK planuojama įdarbinti profesionalų psichologą, kuris prireikus vyks į rajoninius policijos komisariatus. Šiuo metu Kėdainių rajono policijos pareigūnams, esant reikalui, talkina Kėdainių švietimo pagalbos centro psichologės, šį bendradarbiavimą žadama tęsti ir ateityje.

Pataisomis siekiama apsaugoti vaikus ir nepilnamečius nuo galimos kitų asmenų įtakos, sumažinti psichologinį spaudimą ir traumuojantį apklausos poveikį.

Kodekso pataisose numatyta, kad psichologas visais atvejais privalės dalyvauti vaikų iki 14 metų apklausose. Vyresnių negu 14 metų nukentėjusių vaikų apklausose psichologas bus privalomas vaiko psichinės ir fizinės sveikatos sužalojimo, seksualinės prievartos, smurto, prostitucijos, prekybos žmonėmis atvejais. Psichologas bus privalomas ir tais atvejais, kai to prašys proceso dalyviai arba pareigūnų iniciatyva.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.