Kėdainių profesinio rengimo centras (PRC) turi jau ne vienerius metus trunkančią tradiciją susitikti su darbdaviais, socialiniais partneriais ir verslo atstovais. Atvykę partneriai pažeria tiek pagyrų, tiek ir kritikos strėlių.

„Profesinių mokyklų galutinio darbo rezultatas yra skirtas įvairioms verslo įmonėms. Tad labai svarbu išgirsti būtent jų nuomonę apie tai, kaip mes, profesinio rengimo centro mokytojai, dirbame, kuriomis kryptimis turėtume pasitempti ar pakoreguoti savo darbą, kad visiškai atitiktume darbo rinkos lūkesčius“, – pabrėžė Kėdainių PRC direktorius Dangiras Kačinskas.

„Daumantai LT“ direktorius Romanas Seliava (centre) džiaugėsi ilgamete draugyste ir partneryste su Kėdainių PRC.

Pažeria kritikos

Šiuo tikslu jau ne vienerius metus yra organizuojami tradiciniai susitikimai su darbdaviais. Atvykę verslo įmonių atstovai, pasak D. Kačinsko, nevengia pažerti ir kritikos, kiek aštriau pasisakyti. „Tačiau mes visa tai vertiname, nes galime koreguoti savo veiklą ir reaguoti į darbo rinkos bei darbdavių poreikius. Dažniausiai iš verslo partnerių išgirstame, kad mūsų mokiniai yra nepakankamai paruošti ar kad turėtume skirti daugiau dėmesio kokiam nors programos dalykui. Į tai atkreipiame dėmesį mes, pranešame ir centro steigėjai Švietimo ir mokslo ministerijai, kuri gali koreguoti mokymosi programas. Deja, pastarosios nėra taip dažnai keičiamos ir koreguojamos. Žinoma, iš darbdavių išgirstame ne tik kritikos, bet ir gerų žodžių, kurių būna žymiai daugiau nei pastabų“, – sakė centro direktorius D. Kačinskas, pridurdamas, kad su absoliučia dauguma socialinių partnerių, su kuriais bendradarbiauja Kėdainių PRC (kurių iš viso yra apie 40), vyksta konstruktyvus ir geranoriškas bendravimas.

„Be to, tai nėra vien tik Kėdainių rajono įmonės, – akcentavo pašnekovas. – Pavyzdžiui, vos prieš savaitę buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su įmone „Kauno tiltai“. Bendrovės atstovai mūsų paprašė, kad pradėtume ruošti ir kelininkus. Taigi, jau pradėjome rengti šią programą. Socialinių partnerių ratas yra labai platus: su vienais bendradarbiavimas yra labai tamprus, o su kitais – gana epizodiškas.“

Gamyboje – nemenka pagalba

Iš viso į susitikimą atvyko 16 socialinių partnerių. Vienas pirmųjų į salę, kurioje vyko susitikimas, atvyko įmonės „Daumantai LT“ vadovas Romanas Seliava.
„Mūsų įmonėje praktiką atlieka nemažai Kėdainių profesinio rengimo centro mokinių. Deja, po praktikos jie pas mus dirbti jau nepasilieka. Tačiau tokia praktika gamybos įmonėje jiems yra labai naudinga ir reikalinga. Su profesinio rengimo centru mes bendraujame jau seniai. Ir džiugu, kad pas mus atlikti praktiką nori gausus būrys mokinių. Praktikos metu mokiniai mato visą gamybos procesą, visas taikomas technologijas. Žinoma, mokinių darbas ir mums yra nemenka pagalba“, – pasakojo R. Seliava. Paklaustas, ko daugiau – pagyrų ar pastabų turėtų praktiką atliekantiems mokiniams, direktorius šyptelėjo.

„Tikriausiai vienodai ir to, ir to. Iš pačių mokinių norėtųsi didesnio žingeidumo, daugiau užduodamų profesinių klausimų mūsų darbuotojams, kurie prie linijų dirba jau ne vienerius metus, tad ir patirties turi sukaupę nemažai. Taip pat, kad ir pas direktorių užsuktų – pokalbiui praktikantus mielai priimčiau. Pagyrų turiu tikrai nemažai – mokiniai yra stropūs, stengiasi gerai atlikti jiems pavestus darbus, noriai mokosi. Pastebime, kad mokiniai yra gerai paruošti, turi nemažą žinių bagažą“, – pasakojo R. Seliava.
Geri stojimo rezultatai
Šiuo metu Kėdainių PRC mokosi lygiai šimtu mažiau mokinių nei pernai metais – 601. Šiais metais įstojo 245 nauji mokiniai. Pramonės ir paslaugų skyriuje šiuo metu mokosi 320 asmenų, transporto ir verslo – 196. Gimnazijos skyriuje mokosi 85 mokiniai. Yra suskaičiuota, kad šioje ugdymo įstaigoje mokosi kone 30 procentų asmenų, jau turinčių aukštąjį išsilavinimą.
„Tarp 73 šalyje veikiančių profesinių mokyklų, mūsų centras pagal stojimo duomenis yra 26-oje vietoje. Džiaugiamės tuo, nes pasiekėme aukštesnį nei vidurkis rezultatą“, – sakė D. Kačinskas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.