Kiekvienas žodis – pasvertas, kiekviena daina – išgyventa jausmu, o veiduose spindi ramybė ir šypsenos… Pora valandų Lančiūnavos moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ koncerto prabėgo nepastebimai.

Klausaisi, stebi, akimis perbėgi veidus – tokius pažįstamus, nuo pat vaikystės. Štai čia – draugės mama, o ten tėvų bendradarbė, mokytoja, vaikystės draugė… Žiūri ir negali patikėti – kur tie prabėgę metai (ansamblis gyvuoja net 33 metus!), kur tie išgyventi džiaugsmai, patirti sunkumai? Moterys švyti. Tik akys, kupinos išminties, pasako: viskas – džiaugsmas ir skausmas – virto patirtimi. O ji, žodis po žodžio, daina po dainos, atsiveria tiems, kurie klausosi.

Atsiskleidžia dainose

Rimtos, elegantiškos, šelmiškos, žaismingos, svajingos, dramatiškos – kruopščiai paruoštoje koncertinėje programoje „Svajos“ dainos ir įvaizdžiai vijo vieni kitus. Buvo rimtų eilių, buvo ir pokštų, bet daugiausia – nuoširdžių šypsenų ir plojimų. Į sceną dainuoti ir groti kilo ansamblio draugai ir buvę vadovai. Tokių vakarų-susitikimų, pavadintų „Ir juokais, ir rimtai“, ciklą sumanė Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vadovė Vitalija Augulienė.

Tad šio rudens ir žiemos vakarus praskaidrins netradiciniai susitikimai su šiam skyriui priklausančiais mėgėjų meno kolektyvais. O pirmąjį blyną „kepė“ ansamblio „Svaja“ narės, ir, tiesą sakant, visai neprisvilusį. Atvirkščiai, pora valandų klausantis skambių melodijų ir smagių istorijų praskriejo nepastebimai.

Vienija meilė dainai

„Mūsų ansamblis turi turtingą praeitį, dinamišką dabartį ir ateities viziją“, – taip Lančiūnavos moterų vokalinį ansamblį „Svaja“ apibūdino jo narė Irena Paragienė, ansamblio pasirodymų scenarijų autorė, stilistė, o kartais – ir solistė. Devynias ansamblyje dainuojančias moteris vienija ne tik meilė dainai, bet ir dar viena ypatybė. Išskyrus jauniausią ansamblio narę Iną Pupininkienę, visos kitos moterys – jau močiutės. Tik be skarelių ir prijuosčių, o veiklios, dirbančios, keliaujančios, dainuojančios, gerą nuotaiką dalinančios ir šiltų žiūrovų šypsenų sulaukiančios.

Geriausias atlygis – šiltos šypsenos

„Mylime gyvenimą ir jus! Geriausia, ką galime – sutikti šiltus šypsnius“, – ne veltui tokiais žodžiais eilėmis į žiūrovus kreipėsi „Svajos“ dainininkės. Kiekviena iš jų ansamblyje turi savo „pareigas“: Regina Ginaitienė kuria dainas ir praturtina ansamblio repertuarą, nuo pat ansamblio įsikūrimo jame dainuojanti Danutė Rutkauskienė yra vokalinės harmonijos kūrėja, Jolanta Vasilienė – idėjų generatorė, Marytė Grigienė modeliuoja ir siuva koncertinius drabužius, Birutė Ūsienė – linksmų nutikimų pasakotoja, Irena Brazauskienė – fotometraštininkė, Elena Banevičienė – vadybininkė ir operatorė.

Už ansamblio vairo jau bene penkiolika metų stovi Kazimieras Kuprys. „Man jūs ne svaja, o pasaka“, – ir rimtai, ir juokais atviravo ansamblio vadovas. Nes moterys – labai darbščios, užsispyrusios, siekiančios savo tikslo. Žaviosioms damoms šiuo metu talkina ir daugiau vyrų: būgnais muša Vaidas Svirskis, gitara groja Rimantas Staniukaitis, bosine gitara – Zenonas Strusevičius.

Puikiai praleistas laikas

„Tokios charizmatiškos moterys! Žaviuosi ir džiaugiuosi, kad sugebate taip gražiai ir prasmingai gyventi. Dainuoti ansamblyje – labai sudėtingas menas ir sunkus darbas, todėl dėkoju jums ir jūsų vadovui už kantrybę ir puikią koncertinę programą“, – gražių žodžių lančiūnavietėms negailėjo koncertą stebėjusi Kėdainių kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė.

„Manau, kad žiūrovų aplodismentai ir puiki nuotaika parodo, kad puikiai praleidome laiką“, – teigė ir Vilainių seniūnas Antanas Bružas.

Vilainių skyriaus direktorė V. Augulienė kviečia ir toliau praleisti rudens vakarus jaukiai ir smagiai – kitas susitikimas su vokaliniu instrumentiniu ansambliu „Prie Nevėžio“ vyks lapkričio 22 d., 18 val.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.