Besiklausant Kėdainių evangelinio tikėjimo krikščionių bendruomenės „Viltis“ ansamblio ARTI atliekamų giesmių, kūnas nejučia atsipalai­duoja, galvoje nustoja suktis tūkstančiai pačių įvairiausių (ir dažniausiai visai nereikalingų) minčių, o širdis, atrodo, tampa lengva ir atvira gėriui.

Toks pojūtis aplankė Šv. Juozapo bažnyčioje – šventovėje vyko ansamblio ARTI koncertas, o jautrios ir prasmingos, gilios bei nuoširdžios giesmės sklido iš jaunų žmonių lūpų.

Susibūrė kelios šeimos

Savo bei brolio Rolando atžalas į grupę prieš trejus metus subūręs kėdainietis Marius Masandavičius sakė, kad grupės atliekamos giesmės – tai padėka Dievui už visą gėrį ir palaikymą, kurį jie gaunantys iš Aukščiausiojo. „Mes norime būti kuo arčiau Dievo, žinome, kad Dievas yra arti mūsų ir tą žinią norime skleisti visiems kuo plačiau. Tikiuosi, jog būtent giedant mums pavyksta priartėti prie Dievo, nes visa tai ir darome tik iš tikėjimo. Šimtaprocentinio“, – užtikrintai kalbėjo vyras.

Žodžiai dėliojasi spontaniškai

ARTI jau koncertavo kėdainiečiams šią vasarą Ramybės skvere, tačiau dažniausiai giesmių koncertus jie dovanoja dienos centrų lankytojams visoje Lietuvoje. „O kiekvieną sekmadienį Kėdainiuose grojame evangelinei bendruomenei“, – šyptelėjo pašnekovas. Beje, grupės repertuare labai daug autorinių giesmių, kurias sukurti ir parašyti įkvepia kasdienybė, būnant kartu su Jėzumi Kristumi.

„Labai įvairiai – skaitant Bib­liją, galvojant apie tai, ką skaičiau, meldžiantis… – paklaustas, kada pradeda dėliotis giesmių žodžiai, sakiniai, posmai, atskleidė M. Masandavičius. – Taip pat po bendrų susirinkimų, kurių metu aptariame išgirstą Dievo žodį, po išvykų bei kelionių. Žinoma, ir po gilių ieškojimų savo viduje. Dažniausiai man mintys kyla spontaniškai ir tuomet reikiami žodžiai patys tarsi savaime susidėlioja“.

Giesmės – kitaip

Pasak pašnekovo, Dievą šlovinančias giesmes stengiamasi perteikti vis įdomiau, šiuolaikiškiau, todėl nuolat ieškoma naujų būdų. „Na, šiuo metu kol kas tik namuose, sau repetuojame. Bet ieškojimų yra. Juolab kad visi ansamblyje grojantys vaikai lanko Muzikos mokyklą, tad galimybių, kur tobulėti, turime išties nemažai. Ateityje planuojame įtraukti ir džiazo skambesių bei įvairių variacijų“, – šyptelėjo pašnekovas. Kartu jis teigė stipriai besitikįs, kad vaikai ir jaunuoliai, kurie dabar groja ir dainuoja grupėje, suaugę ir toliau giedos bei skleis žinią, kad tikėjimas Dievu mus išgelbės.

Leokadija Mockienė

Giesmė
Viešpatie, aš be tavęs maža dulkelė,
Kaip tirpstantis sniegas žiemos,
Kaip elgeta, paklydusi žemėje,
Blaškoma gyvenimo audros.
Kas vakarą pravertos mano lūpos,
Kad galėčiau garbinti Tave.
Dėkoju Tau už savo kelią,
Už saugius žingsnius, einant žeme.
Viešpatie, išgirsk mano maldą,
Nuramink ir sustok ties manimi.
Viešpatie, aš be tavęs maža dulkelė,
Kaip tirpstantis sniegas žiemos.

Tačiau jau ir dabar koncertuojama pasitelkiant įvairius muzikos instrumentus. Koncertų metu galima išgirsti ir gitaros skambesius, taip pat – ir būgnus. Kiti grupės nariai griežia smuikeliais, violončele, groja sintezatoriumi, akustinėmis gitaromis.

Gražus jaunimas

Kiekvienas ARTI narys spinduliuoja nesuvaidintą nuoširdumo ugnį, o M. Masandavičius patikino, kad kiekvienai ugniai, kad ji liepsnotų ir būtų kaitri, reikia malkų. „Todėl šeimoje daug meldžiamės, sekmadieniais ir trečiadieniais renkamės į susirinkimus, skaitome Bibliją, nuolat klausomės krikščioniškų giesmių, skaitome pamokslus. Ta ugnis mumyse dega, tačiau tam, kad ji degtų nuolat, mes ją turime specialiai kurstyti“, – šyptelėjo vyras.
Spalio 28 dieną grupė koncertavo Užupės kaimo bendruomenei, o lapkričio 4-ąją d. gros Šeduvoje.
„Labai žaviuosi šia grupe, muzikuojančiais bei dainuojančiais vaikais, jaunuoliais. Taip pat ir atliekamomis autorinėmis giesmėmis. Gražu ir malonu žiūrėti į šį gražų jaunimą, kuris giedodamas giesmes šlovina Dievą“, – šypsojosi grupės ARTI organizatorė Leokadija Mockienė.

 

 

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.