Paskutinę darbo dieną rajono vadovai sulaukė svečių iš Kazachstano Respublikos. Žambylo srities Sarysuso rajono atstovų delegacija kėdainiečiams siūlo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

kazachai_5051Svečiai į Kėdainius atvyko dviem tikslais – užmegzti partnerystę su kėdainiečiais ir apžiūrėti akcinę bendrovę „Lifosa“.

Dalijosi patirtimi
Pasak trąšų gamyklos direktoriaus Jono Dastiko, „Lifosos“ akcininkai Rusijos kompanija „EuroChem“ turi ambicingų planų artimiausiu metu pastatyti penkias naujas gamyklas. „Vieną gamyklą, labai panašią į mūsų, planuojama statyti Kazachstane, tad šios šalies atstovai panoro atvažiuoti ir pamatyti, kaip trąšos gaminamos ir kaip gamykla veikia aplinką. Mes mielai sutikome parodyti savo darbus, pakalbėjome apie partnerystę su vietos valdžia, bendruomene. Svečiai liko sužavėti mūsų veikla ir projektais. Esame svari ir svarbi krašto dalis. Kėdainiečiai tai vertina ir mums malonu savo patirtimi pasidalinti su kitais asmenimis“, – sakė J. Dastikas, pridūręs, kad ir „Lifosai“ numatyta investicijų į naujo tirpių trąšų cecho statymą.

Vienu šūviu du zuikiai
Kompanijos „EuroChem“ viešųjų ryšių departamento vadovas Vladimiras Torinas pasidžiaugė, kad vienu šūviu buvo nušauti du zuikiai: kazachai ne tik pamatė socialiai atsakingą bendrovę „Lifosa“, bet ir atvežė kėdainiečiams siūlomo bendradarbiavimo projektą. „Kazachai pasirodė labai sumanūs. Jie nutarė ne tik susipažinti su „Lifosa“, bet ir užmegzti draugystę su Kėdainių rajonu. Kėdainiečiai gali tik paliudyti, kad gamybininkai yra itin draugiški vietovei, kurioje veikia. Vien arenos dovanojimas yra puikus pavyzdys, kad mes neapsiribojame vien gamybiniais pasiekimais“, – teigė V. Torinas. Jis pasidžiaugė, kad yra puiku padėti susidraugauti dviejų tautų atstovams.

Paskutiniąją darbo dieną rajono meras Rimantas Diliūnas Sarysuso rajono mero pavaduotojo Olžas Kokej buvo papuoštas nacionaliniu kazachų drabužiu.

Paskutiniąją darbo dieną rajono meras Rimantas Diliūnas Sarysuso rajono mero pavaduotojo Olžas Kokej buvo papuoštas nacionaliniu kazachų drabužiu.

Svečiai liko sužavėti
Kazachai, aplankę trąšų gamyklą, susitikę su rajono vadovais ir apžiūrėję Kėdainius, liko sužavėti matytais vaizdais. „Gyvenate labai gražiame mieste ir turite labai puikų darbdavį – „Lifosą“. Mes turėjome įvairių minčių – reikia ar ne miestui panašios gamyklos. Dabar, kai pamatėme, kaip gražiai chemikai sutaria su vietos bendruomene, mums nekyla jokių dvejonių, kad gamykla atsirastų.
Įdomu buvo pamatyti, kaip gaminamos trąšos, kiek dėmesio skiriama aplinkos saugai, kaip vykdomi bendruomeniški projektai. Lūkesčiai viršyti su kaupu.
O kadangi jau važiavome į Lietuvą, tai nutarėme, kad galėtume užmegzti įvairiapusį bendradarbiavimą su rajonu, kuriame sėkmingai gyvuoja trąšų gamintojai. Mes atvežėme partnerystės sutarties ketinimų protokolą. Tikimės, kad jūsų rajono valdžia jį išanalizuos ir priims sprendimą, nori draugauti su mūsų kraštu ar ne“, – savo įspūdžiais dalijosi kazachų grupės vadovas, Sarysuso rajono mero pavaduotojas Olžas Kokej.
Svečiai į Kėdainius atvyko ne tuščiomis. Jie paskutinę dieną dirbusiam rajono merui Rimantui Diliūnui įteikė savo nacionalinį apdarą ir arklienos dešros gabaliuką, kad parodytų, kuo išskirtinė kazachų tauta.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.