Eidamas 82-uosius metus, š.m. gruodžio 26 d. į Amžinybę iškeliavo pirmosios Kėdainių rajono savivaldybės tarybos deputatas inžinierius Alfonsas Gricius.

Alfonsas Gricius gimė Užvenčio rajone (dabar Kelmės r.) Užberžinio kaime, buvo vyriausias iš 5 vaikų.

1959 m. jis baigė Luokės vidurinę mokyklą ir po jos baigimo pateko į sovietinę armiją.

1962 m. įstojo į Kauno politechnikos institutą, po to perėjo į jo vakarinį skyrių ir, jau dirbdamas, 1968 m. įgijo tiksliosios mechanikos prietaisų inžinieriaus specialybę. Dirbo keliose Kauno ir Jonavos gamyklose vedančio konstruktoriaus ir vadovo pareigose.

1987 m. atvyko į Kėdainius, kuriuose įsikūrė ilgam. Dirbo Hidrotecnikos ir melioracijos instituto Konstravimo biuro vedančiuoju konstruktorium. Gabus inžinierius buvo trijų išradimų autorius. Jo sukurtos mašinos gavo tuometinių parodų apdovanojimus.

Nuo pat įsikūrimo A.Gricius aktyviai dalyvavo sąjūdžio veikloje, buvo vienas organizatorių, išrinktas į Sąjūdžio respublikinį suvažiavimą. Jis dalyvavo Baltijos kelyje. Per 1991 m. Sausio įvykius budėjo prie Lietuvos parlamento.

1990 m. Šėtos rinkiminėje apylinkėje buvo išrinktas į pirmąją Kėdainių rajono tarybą. Dirbo Pramonės, statybos ir architektūros komisijosje. „Darbas pirmoje Kėdainių rajono tartyboje patvirtino mano kaip žmogaus nuostatą – žmogus vertinamas ne pagal kilmę ar partiją, bet pagal atliktus darbus“, – sakė A.Gricius.

Jo pėdomis pasekė sūnus ir anūkai, jie taip pat tapo inžinieriais.

Reiškiame gilią užuojautą žmonai Jadvygai, sūnui Audriui, anūkams Domui , Justui, Faustui ir kitiems artimiesiams. Tikime, kad Alfonso Griciaus šviesus atminimas išliks jo artimųjų ir jį pažinojusių atmintyje.

Pirmosios Kėdainių tarybos deputatai

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.