Jau nuo metų pradžios kalbama apie numatomą Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro pertvarką. Planuota remontuoti jo patalpas, jas paverčiant dar patogesnėmis bei patrauklesnėmis. Remonto laukia ir rajono ambulatorijos, ir šeimos gydytojai, kuriems būtų skirti nauji automobiliai bei medicininė įranga. Kada prasidės sveikatos priežiūros įstaigų remontai – neaišku, dar nėra paskelbti konkursai darbams pirkti.


Remontus tikėjosi pradėti vasaros pabaigoje

„Dabar – pirkimų stadija, todėl negaliu pasakyti, kada visi darbai prasidės“, – „Kėdainių mugei“ pasiteiravus apie numatomą statybų ir remonto pradžią sakė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Audronė Rimkevičienė.

Šio projekto, kuris vis dar stringa, lėšomis ketinama ne tik atnaujinti rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigas, jas bent kosmetiškai remontuoti, bet ir ženkliai pagerinti medikų darbų sąlygas.
Bus perkama ir medicininė įranga, ir pagalbai į namus reikalingi automobiliai.

Ji patikslino, pirkimų procedūros vis vien kada nors bus pabaigtos ir išrinktas nugalėtojas, kuris ir atliks visus darbus. O kada tai įvyks – nėra aišku.

„Tai Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas, agentūra (Centrinė projektų valdymo agentūra – red.) tikrina, tikrina, paskui liepia taisyti, paskui vėl – tikrina, tikrina. Net baisu pasakyti, kada (prasidės darbai – red.). Galvojau, kad remontus pradėsime vasaros gale, o rezultate – nežinau ar pirkimus pradėsime. Jau trečias mėnuo, kaip mes visa tai bandome pradėti“, – sakė A. Rimkevičienė.

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro vadovės Audronės Rimkevičienės teigimu didžiulės pertvarkos projektui, rajono sveikatos priežiūros įstaigų remontų, medikų įrangai bei automobilių pirkimui iš viso numatyta skirti arti pusės milijono eurų. Didžioji dalis pinigų bus skirta iš Europos Sąjungos paramos fondų.

Remontų laukia ir rajono ambulatorijos

Pirminio sveikatos priežiūros centro vadovė pasakojo, jog Europos Sąjungos paramos fondų lėšomis, prisidedant ir rajono savivaldybei, ir valstybės biudžetui, planuojama atlikti nemažai pertvarkų.

„Tai ir poliklinikos remontas, pritaikant neįgaliesiems duris, kad jie galėtų su vežimėliais patekti. Būtent neįgaliųjų poreikių tenkinimas yra (projekto – red.) akcentas. Toks pat akcentas yra ir keturiose ambulatorijose – Šėtos, Pelėdnagių, Josvainių ir Krakių. Numatoma sutvarkyti įėjimo duris bei tualetus, juos pritaikant žmonių su negalia poreikiams, nes šioje srityje vis dar esame atsilikę“, – pasakojo A. Rimkevičienė.

Kėdainių pirminio sveikatos priežiūros centro direktorė minėjo, jog pradėjus šį projektą numatoma sutvarkyti, anot jos, „visus apšiurusius kampus“. Planuojama remontuoti ir medikų kabinetus, ir tualetus.

„Kapitalinių griovimų tikrai nėra numatyta, iš esmės tai bus esamos būklės pagerinimas“, – reziumavo A. Rimkevičienė.


Šeimos gydytojams – nauji automobiliai bei įranga

Šio projekto, kuris vis dar stringa, lėšomis ketinama ne tik atnaujinti rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigas, jas bent kosmetiškai remontuoti, bet ir žymiai pagerinti medikų darbų sąlygas.

„Bus perkama ir medicininė įranga, ir pagalbai į namus reikalingi automobiliai“, – sakė A. Rimkevičienė.

Po rekonstrukcijos Krakių, Josvainių, Šėtos ir Pelėdnagių ambulatorijos bus labiau pritaikytos neįgaliųjų poreikiams.

Ji patikslino, kad planuojama įsigyti medicininė įranga bus įrenginiai, kuriuos savo kasdieniame darbe naudoja šeimos gydytojai. Tai kraujo spaudimo matuokliai, kvėpavimo funkcijos tyrimo įranga ir t.t.

„Mūsų turimi automobiliai jau baigia sulūžti, todėl jų verkiant reikia. Todėl ketiname įsigyti paprastus automobilius, kuriais gydytojai galės vykti į iškvietimus bei naudotis slaugytojos. Tai bus paprasti automobiliai, ne tokie, kurie naudojami greitosios pagalbos darbe“, – sakė vadovė.

Šiam projektui, rajono sveikatos priežiūros įstaigų remontų, medikų įrangai bei automobilių pirkimui iš viso numatyta skirti arti pusės milijono eurų. Didžioji dalis pinigų bus skirta iš Europos Sąjungos paramos fondų, finansiškai savo biudžeto lėšomis prisidės bei valstybė biudžeto, ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Panašios naujienos