Kladne (Čekija) vykusiose tarptautinėse „Kladno Indoor“ varžybose puikiai pasirodė šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas, tapęs nugalėtoju. Jis įveikė 227 cm aukštį, pasiekė asmeninį uždarų patalpų rekordą bei vos per centimetrą atsiliko nuo šalies uždarų patalpų rekordo, kurį 2015 metais užfiksavo Raivydas Stanys.

Tai buvo trečios A.Glebausko varžybos per savaitę. Praėjusį antradienį Banska Bistricoje (Slovakija) jis peršoko 220 cm, o penktadienį Nehvizduose (Čekija) įveikė 217 cm aukštį.

„Iki išvykos atlikau tik vieną šuolių į aukštį treniruotę, nes turėjau traumų, tad iš techninės pusės buvau visiškai nepasiruošęs. Fiziškai buvau pasiruošęs, norėjau kuriose nors varžybose sušokti gerai ir pasikelti reitingą. Gaila, kad nepasisekė Banska Bistricoje, nes ir ten galėjau 224-228 cm peršokti, bet nepavyko. Švaistau šansus, nes Banska Bistrica turi gerą kategoriją, yra bene žinomiausios šuolininkų į aukštį varžybos visame pasaulyje. Jei būčiau peršokęs 227 cm ten, tai būtų kur kas daugiau reitingo taškų“, – sakė A.Glebauskas.

Už pasirodymą lengvaatletis pelnė 1167 taškus ir atrankos į Tokijo olimpines žaidynes reitinge šoktels į 27-28 poziciją iš 33-ios. Tokijuje varžysis 32 šuolininkai į aukštį.

Vilniaus sporto klubo „Cosma“ ir Kauno sporto mokyklos „Startas“ atstovas dviem dienoms buvo praradęs Lietuvos sezono lyderio statusą, kada LLAF taurės varžybose Juozas Baikštys peršoko 221 cm.

„Dėl to, kad Juozas sugrįžo, sušoko, man tik džiugu. Lietuvoje nebegalėsiu sušokti blogai ir pasiimti pirmą vietą. Žinau, kiek aš galiu šokti, kam esu pasiruošęs ir ko trūko, jog šokčiau aukščiau. Jei Juozas šoks 225 cm ar 228 cm, dėl to tik džiaugsiuosi. Šiuo metu aš galvoju apie daug didesnius rezultatus, manau, mes vienas kitam nemaišysime (juokiasi – aut. past.). Svarbu, kad abu būtumėme sveiki“, – teigė A. Glebauskas.

Kladne peršokęs 227 cm aukštį, buvęs šėtiškis kartelę kėlė į 230 cm – sėkmės atveju jis būtų net dviem centimetrais pagerinęs šalies rekordą.

„Trenerė (Audra Gavelytė – aut. past.) klausė, kodėl nekėliau kartelės į 229 cm. Tokiems rezultatams jau esu pasiruošęs, tai tik laiko bei sveikatos klausimas, kada peršoksiu, tad iškart kėliau į 230 cm. Pats mačiau ir visi matė, kad labai nedaug trūko, jog įveikčiau. Pernai buvau pasiruošęs gerai, bet jaučiau, kad sunku atakuoti 229 cm, o dabar atakuoju 230 cm geriau nei vasarą. Nebegalvoju, kad reikia būtent dabar pasiekti rekordą, orientuojuosi į tuos rezultatus, su kuriais galiu kažką pasiekti Europoje ir pasaulyje“, – šyptelėjo A.Glebauskas.

26-erių kraštietis A. Glebauskas yra baigęs Šėtos gimnaziją. Šokinėti į aukštį pradėjo šeštoje klasėje, treniruojamas kūno kultūros mokytojo Vlado Kiaulakio. Besimokydamas gimnazijoje mėgėjiškai žaidė ir krepšinį.

Šaltinis: LLAF

Autorius: Robertas Trakys

Nuotrauka Alfredo Pliadžio.