Vyriausybė apsisprendė, kad judėjimo kontrolė iki kovo pabaigos lieka galioti 16-oje šalies savivaldybių, kuriose sergamumas COVID-19 yra didžiausias.

Judėjimo kontrolė ir toliau bus taikoma tarp tų savivaldybių, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra daugiau kaip 200 atvejų.

Judėjimo ribojimai lieka Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Visagino savivaldybėse, kuriose sergamumas viršija nustatytą rodiklį.

Visgi premjerė Ingrida Šimonytė Vyriausybės posėdyje akcentavo, kad jei epidemiologinė situacija dalyje šalies savivaldybių, kuriose ir toliau bus vykdoma judėjimo kontrolė, imtų gerėti, sprendimas galėtų būti peržiūrėtas.

„Yra keletas savivaldybių, kurios turi pozityvią riziką „iškristi“ iš tamsiai raudonos spalvos į šviesiai raudoną, pirmiausiai Vakarų Lietuvos savivaldybės, Klaipėda ir Neringa, bet tam reikėtų turbūt truputį daugiau testuoti ir reikėtų taip pat mažesnio atvejų skaičiaus“, – teigė I. Šimonytė.

„Bet ten dinamika atrodo kol kas palanki tam. Ir jeigu situacija pasikeistų, mes, matyt, savo sprendimą galėtume peržiūrėti“, – pridūrė premjerė.

Judėjimo kontrolė nebus taikoma asmenims, kurie vyksta į savo gyvenamosios vietos savivaldybę, į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties, taip pat į darbą, esantį kitoje savivaldybėje, taip pat į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, dėl sveikatos priežiūros paslaugų.

Judėjimo kontrolė nebus taikoma ir dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. Šis ribojimas taip pat nebus taikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Judėjimo ribojimai nebus taikomi ir kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, keliautų tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.

ELTOS, LR Vyriausybės ir „Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos