Neatsiejama  žiemos šventinio laikotarpio dalis – eglučių puošimas. Tam, kad medeliai nebūtų kertami savavališkai, iki gruodžio 24 d. Aplinkos apsaugos departamentas vykdys akciją „Saugom eglutę“. Visą šventinį laikotarpį bus vykdoma miškų prevencinė stebėsena, aplinkosaugininkai stabdys ir tikrins transporto priemones.

„Atkreipiame dėmesį, kad noras pasipuošti namus per šventinį laikotarpį, neturėtų kenkti miške augantiems spygliuočiams. Tad raginame ne tik nekirsti eglučių, bet ir nelaužyti šakų“, – sako Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij.

Privataus miško savininkai savo miške gali nusikirsti eglutę, bet tokiu atveju su savimi reikia turėti miško nuosavybę įrodančius dokumentus. 

Kadangi yra žmonių, kurie neišgali nusipirkti eglutės, miškininkai, kaip ir kasmet, rengia akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Šiemet ji vyks gruodžio 19 d.  Gyventojams bus nemokamai dalijamos eglių šakos.

Primename, kad apie neteisėtus miško kirtimus ar kitus pastebėtus pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.   

„Kėdainių mugės“ ir AAD inf.

Asociatyvi nuotr.