„Kai namai nebekvepia mamos keptu pyragu ir kada nebesusirenkama paklegėti prie vieno stalo, reikėtų sunerimti“, – taip teigia garsi muzikologė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė ir televizijos bei radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė. 

Zita Kelmickaite (LRT nuotr.)Bendrystė su gimine tampa kaip niekada aktuali artėjant gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms.

Pasak Z. Kelmickaitės, nuo senų laikų Šv. Velykos būdavo švenčiamos artimųjų rate, o šiandien paplitusio įpročio švęsti su draugais nebūdavo – į svečius žmonės eidavo tik antrą Šv. Velykų dieną. Z. Kelmickaitė sako, kad tradicija šventes praleisti dideliame giminės rate po truputį nyksta, todėl artėjant Šv. Velykoms rengiamas linksmiausios giminės konkursas vėl gali priminti seną tiesą, kad Lietuva – draugiškų giminių kraštas.

Norintiems laimėti linksmiausios giminės titulą tereikės pasidalinti nuotrauka iš artimųjų švenčių adresu www.daumantai.lt/linksmiausiagimine ir įrodyti, kad būtent jie moka išradingiausiai ir įsimintiniausiai švęsti.

„Šiais laikais giminės ryšiai sutrūkinėję arba visai nutrūkę, ir tai yra didžiausia drama. O juk taip smagu susėsti visiems prie stalo, paklegėti, pašnekėti. Pagirti močiutę, mamą, tetą, kurios iškepė pyragą, arba padėkoti tėčiui, kuris ištraukė ilgai saugoto ir brandinto vyšnių vyno. Tai ir yra šeimyniška ir giminiška“, – sakė Z. Kelmickaitė, kuri tapo viena iš šiemet pirmą kartą rengiamo konkurso komisijos narių.

Panašios naujienos