Seminaro dalyviai dalinosi patirtimi, kaip kuo ženkliau sumažinti socialinės rizikos šeimų skaičių rajone.

Seminaro dalyviai dalinosi patirtimi, kaip kuo ženkliau sumažinti socialinės rizikos šeimų skaičių rajone.

Praėjusią savaitę Surviliškyje vyko seminaras „Darbas su socialinės rizikos šeimomis: pagalbos teikimas, konsultavimas. Atvejų analizė“.

Jį organizavo ir vedė lektorės – Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė metodininkė Aušra Žukauskienė ir Jurgita Sinickienė, Kėdainių „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos vyresnioji socialinė pedagogė.

Kaip sakė šios moterys, seminaro tikslas – ieškoti būdų, ką dar atsakingos įstaigos gali padaryti, kad situacija dėl rizikos grupės šeimų keistųsi.

Renginyje dalyvavo Kėdainių rajono švietimo įstaigų, seniūnijų socialinės darbuotojos, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Ina Aleksandravičė, bendruomenės pareigūnės Aušra Mickevičienė ir Aušra Pupkutė.

Seminaro metu lektorės kalbėjo apie rizikos grupių šeimų specifiką, darbą su vaikais, gyvenančiais tokiose šeimose.

„Man tai – skaudu ir aktualu. Vaikai – tai šviesuliai. Mokykloje jie būna mažesniąją paros dalį, namuose praleidžia apie 18 valandų ir per tą laikotarpį mūsų, socialinių darbuotojų, įdirbis, deja, bet sunaikinamas“, – kalbėjo A. Žukauskienė.

„Tenka daug dirbti su socialiniais pedagogais, seniūnijų socialiniais darbuotojais, tad, iš arti matydamos jų darbą, tai, kaip jie stengiasi ir kaip arti yra kiekvienos socialinės rizikos šeimos, galime tik lenkti galvas prieš šios srities specialistus“, – sakė bendruomenės pareigūnės.

Po seminaro visų dalyvių laikė maloni staigmena – A. Žukauskienės vadovaujamo mokyklos dramos būrelio vaidinimas pagal V. Bubnio pjesę „Kaltė“.

Kėdainių r. PK inf. 

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.