Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriuje kovo 4 dieną prasideda tradicinės Mėgėjų teatro dienos „Tegyvuoja teatras“. Ši žiūrovų labai pamėgta tradicija atgimsta po dvejų metų pertraukos, kurią teko daryti dėl pandemijos metu buvusių karantinų.

„Mėgėjų teatro pasirodymai Surviliškyje rengiami jau nuo 2012 metų. Ši tradicija užgimė netikėtai. Prieš tai per Užgavėnes buvom pakvietę Krekenavos mėgėjų teatrą, žiūrovams patiko, todėl nutarėm kviesti ir kitus kolektyvus. Jų skaičius bei geografija kasmet plėtėsi. Buvo metų, kai vykdavo po 8 ar net 10 įvairaus žanro spektaklių. Tam buvo paskirtas visas kovo mėnuo, kai kas net ėmė tai vadinti teatrų festivaliu. Balades, komedijas, dramos ar muzikinius spektaklius mūsų žiūrovams pristatė ne tik Kėdainių rajono, bet ir Panevėžio, Tauragės, Telšių, Jonavos, Radviliškio, Kauno, Utenos, Raseinių ir kitų vietovių mėgėjų teatrai, kuriuose vaidina ne profesionalūs aktoriai, o mėgėjai – tokie patys žmonės, kaip ir mūsų žiūrovai. Spektakliuose per vaidybinį meną atskleidžiamos gyvenimiškos, kartais komiškos situacijos, galbūt todėl šie pasirodymai visada sulaukdavo pasisekimo“, – teigė Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė Nijolė Dilkienė.

Žiūrovai atvyksta ir iš toliau

Mėgėjų teatro dienos Surviliškyje rengiamos norint suteikti pramogą ne tik šio miestelio, bet ir aplinkinių kaimų gyventojams, kuriems gal sunkiau išvykti į didesnius miestus pasižiūrėti profesionalių teatrų spektaklių, vieni neturi laiko, kitiems tai – per brangu.

Pasižiūrėti mėgėjų vaidybos į Surviliškį susirenka žiūrovų ne tik iš seniūnijos teritorijos, bet ir iš Kėdainių, Panevėžio rajono.

„Kasmet spektakliuose apsilankydavo apie 250 ar dar daugiau žmonių. Scenoje vaidindavo net iki 100 teatro mėgėjų. Deja, pandemija privertė padaryti pauzę. Šiuo metu karantino nėra, todėl bandome sugrįžti, tiesa, nedideliais žingsneliais – šiemet bus tik trys spektakliai, tačiau labai tikimės, kad žiūrovai mūsų nepamiršo ir vėl mielai čia rinksis“, – tikisi N. Dilkienė.

Ką pamatys šiemet?

Pirmieji į Surviliškį kovo 4 dieną atvyksta Radviliškio raj., Alksniupių mėgėjų teatras „Pilnatis“, kuris pristatys komediją „Vakaronė piniginėje“.

Kovo 25 d. Panevėžio raj., Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio mėgėjų teatras „Saulėgrįža“ pakvies į spektaklį „Litvomanai“, o kovo 29-ąją žiūrovai išvys Tauragės kultūros centro Skaudvilės kolektyvo „Atodanga“ parengtą komediją „Kas netiesa – nebūtinai melas“.

Visų spektaklių pradžia 19 val. Tris eurus kainuojantys bilietai parduodami prieš renginį. Primenama, kad, pagal galiojančius reikalavimus, žiūrovai renginių uždarose patalpose metu turi dėvėti respiratorius.

Šiųmetės Mėgėjų teatro dienos „Tegyvuoja teatras“, kaip ir ankstesniais metais, yra skirtos Tarptautinei teatro dienai, kuri minima kovo 27-ąją.