Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad projektas, numatantis taikyti galimybių pasą asmenims iki šešiolikos metų, bus atidėtas. Anot ministrės pirmininkės, siekiant išvengti užkrėtimų mokyklose, kiekvieną sekmadienį mokiniai privalės testuotis namuose.

„Vyriausybė priėmė sprendimą, kad kiekvieną penktadienį į namus bus išdalijami testai vaikams. Labai tikimės, kad sekmadienio vakarą tėveliai savo vaikus testuos, ar vaikai patys testuosis, jei yra didesni, tam, kad sergantys vaikai ar vaikai, kuriems greitasis antigenų testas parodys, kad jie galimai yra užsikrėtę, nekeliautų į mokyklas, neužkrėstų savo bendraklasių ir tokiu būdu vaikų nereikėtų izoliuoti“, – antradienį teigė I. Šimonyė, Seime atsakinėdama į žurnalistus klausimus.

Anot I. Šimonytės, sprendimas netaikyti galimybių paso iki 16 metų paaugliams buvo priimtas dėl pajėgumų trūkumo reguliariai testuoti nepasiskiepijusius vaikus.

„Kadangi dėl viruso plėtros dabar turėsime koncentruoti savo dėmesį į simptominius žmones ir į tų žmonių artimiausius kontaktus, o mobilieji punktai ir visa testavimo infrastruktūra turi tiek pajėgumų, kiek turi, tai mes neturime atliekamos infrastruktūros ir papildomų pajėgumų tam, kad reguliariai dar testuotume vaikus, kurių tėvai nusprendė neskiepyti dėl savo kažkokių įsitikinimų. Todėl dabar reikalavimas taikyti galimybių pasą paaugliams iki šešiolikos metų bus atidėtas. Visiems vaikams bus išdalijami testai į namus ir bus tikimasi, kad tėvai rūpinsis, kad jų vaikai sirgdami neitų į mokyklą“, – teigė premjerė.

ELTA inf.