Einant balsuoti Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjus pasiimti tris dalykus: asmens dokumentą (su asmens kodu), kaukę ir rašiklį. Pastaruosius du, jei rinkėjai neturės su savimi, galės gauti balsavimo vietoje.

Kitą savaitę – išankstinis balsavimas

VRK vadovė Laura Matjošaitytė taip pat rekomenduoja pasinaudoti išankstinio balsavimo galimybe – dėl koronaviruso išankstinis balsavimas ištęstas iki keturių dienų – spalio 5-8 dienomis.

Kėdainių rinkimų apygardoje Nr. 43 išankstinis balsavimas vyks įprastoje vietoje – Kėdainių rajono savivaldybės 3 aukšto salėje. Balsavimo apygarda šiais metais duris atvers anksčiau nei įprastai – 7 valandą. Pabalsuoti reikės suspėti iki 20 val.

Rnkimų komisijų nariai gali paprašyti rinkėjų trumpam nusiimti kaukę, kad būtų tikri dėl rinkėjo tapatybės.

Balsuoti galima bet kur

Nuo spalio 5-osios iki 8-osios, puikios galimybės visoje Lietuvoje, nepriklausomai nuo to, kur deklaruota jūsų gyvenamoji vieta, kur jūs tuo metu būsite, sukite į artimiausią išankstinio balsavimo vietą.

(Rinkimų dieną bus galima balsuoti bet kurioje savo rinkimų apygardos apylinkėje – ne tik priklausančioje pagal gyvenamąją vietą.)

Vilniuje iš anksto gyventojai be savivaldybės pastato Konstitucijos prospekte galės balsuoti Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre Saulėtekyje, A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų Viršuliškėse, Vilniaus rajono savivaldybės pastate Rinktinės gatvėje bei Lukiškių aikštėje.

Kaune balsavimas vyks rotušėje ir Kauno kultūros centre Kęstučio gatvėje. Klaipėdos miesto savivaldybėje balsavimo irgi nebus, jis vyks Žvejų rūmuose.

Vilniaus rajono savivaldybė taip pat numačiusi keturias balsavimo vietas: be savo pastato sostinės Rinktinės gatvėje kvies rinkėjus balsuoti Nemenčinėje, Švenčionių g. 12, Rudaminoje, Vilniaus g. 2 ir Lavoriškėse, Liepos g. 9.

Palangos savivaldybė pranešė leisianti rinkėjams balsuoti Gintaro g. 34 numeriu pažymėtame pastate, Radviliškio savivaldybė – Dariaus ir Girėno 37, Šalčininkų rajono savivaldybė žada leisti balsuoti ir savivaldybės pastate Šalčininkuose, Vilniaus gatvėje, ir Eišiškėse, Gegužės g. 19.

Utenos savivaldybė be savo pastato dar leis balsuoti Utenio aikštės 7-uoju numeriu pažymėtame pastate.

Druskininkų savivaldybė vietoje savo pastato siūlo balsuoti patalpose Vilniaus alėjoje 16, Šiaulių miesto savivaldybė – Šiaulių kultūros centre Aušros alėjoje 31. 

Anykščių savivaldybė nurodė leisianti ir savivaldybės pastate, ir Anykščių kultūros centre A. Baranausko aikštėje.

Po to prasidės balsavimas namuose

Salio 9 ir 10 dienomis bus galima balsuoti namuose. Šiemet balsuoti namuose galės ne tik neįgalieji, vyresni nei 70 metų asmenys, negalintys atvykti į rinkimų apylinkes, bet ir neįgaliuosius slaugantys žmonės, taip pat gyventojai, kuriems nustatytas ar įtariamas koronavirusas ar kurie turėjo izoliuotis dėl kontaktų, kelionių į užsienį.

Seimo rinkimai įvyks spalio 11 dieną.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.