Kėdainių futbolo klubas „Nevėžis“ pradėjo pasiruošimą Lietuvos futbolo federacijos A lygos 2021 metų čempionatui. Šią savaitę komanda susirinko į pirmąją treniruotę, o klubas visuomenei pranešė apie trenerį.

„Nevėžį“ ir toliau treniruos 62-ejų Vitalijus Stankevičius, komandos vairą laikysiantis ketvirtą sezoną iš eilės, o su pertraukomis – nuo 2004-ųjų.

Pagrindas – pernykščias „Nevėžis“

„Kėdainių mugės” žiniomis, išliko ir komandos branduolys.

Klubui pavyko išsaugoti lyderius – Evaldą Kugį, Aretą Gėgžną, senbuvius Karolį Rukuižą, Tomą Rakašių, šią savaitę prie komandos pasirengimo turėtų prisijungti ir ukrainietis vartininkas Serhijus Melašenko.

„Nevėžio“ vadovas sako, kad tie, kurie atvedė klubą į A lygą yra verti ir joje rungtyniauti. (Nuotr. Algimanto Barzdžiaus)

Pirmieji į treniruotes susirinko kėdainiečiai „nevėžiečiai“. Pakeliui į Kėdainius – legionieriai bei į peržiūrą atvykstantys komandos naujokai.

Trenerių štabas

Iškopus į aukštesnį lygį išsiplėtė „Nevėžio“ trenerių štabas. V. Stankevičiui talkins du treneriai. Vienas iš jų padės tobulėti vartininkams, kitas – antrai, rezervinei „Nevėžis B“ komandai. Abu jie – kauniečiai, nes Kėdainiuose nėra futbolo specialisto, turinčio reikalaujamos futbolo trenerio licencijos.

Pasirašytas kontraktas su 37-erių Algirdu Surgautu, kuris eis trenerio asistento ir vartininkų trenerio pareigas. A. Surgautas turi UEFA PRO lygio licenciją, yra dirbęs Lietuvos nacionalinės rinktinės vartininkų treneriu, U-17, U-19 ir U-21 Lietuvos jaunimo rinktinių treneriu, Nacionalinės futbolo akademijos vartininkų treneriu, „Kauno Žalgirio“ ir Kauno „Stumbro“ futbolo klubuose.

Tokią pačią UEFA PRO licenciją turi ir pagrindinę su jaunimo komanda „rišiantis“ penkiasdešimtmetis futbolo specialistas Darius Gvildys, kurio trenerio karjeroje – darbas Kauno „Stumbro“, Jonavos „Jonavos“, Marijampolės „Sūduvos“, Alytaus „Dzūkijos“ komandose.

Svarbi stadiono infrastruktūra

Stadiono infrastruktūra – didžiausias „kabliukas“ siekiant LFF A lygos licencijos. Kaip sakė futbolo klubo „Nevėžis“ vadovas Saulius Skibiniauskas, ir jam, ir federacijos vadovams rūpi, ar bus pabaigtos statybos stadione iki prasidedant šių metų futbolo sezonui.

Futbolo aikštės dangos keitimo darbus sustabdė atšalę orai. (FK „Nevėžis“ nuotr.)

Klubo vadovas yra susitaikęs, kad čempionatą pradėti teks išvykos rungtynėmis. S. Skibiniauskas neturi vilčių, kad per sausį-vasarį oro sąlygos stebuklingai leistų pabaigti naujos dangos patiesimo darbus Kėdainių stadiono futbolo aikštėje. Tam reikalinga nors kelių parų teigiama temperatūra ir be kritulių. O LFF A lygos 2021 m. čempionatas startuos kovo 7 d.

Biudžetas turėtų viršyti 300 tūkstančių

Kėdainių rajono savivaldybės taryba strateginiame rajono plane patvirtino 200 tūkstančių eurų finansavimą „Nevėžio“ futbolo komandos programai per 2021 m.

Dar mažiausiai 100 tūkstančių eurų klubui reikia „prisidurti“ iš rėmėjų. „Sunku, – apie rėmėjų paiešką sako S. Skibiniauskas. – Dabar toks metas, kai žmonės žmonių bijo. Įmonės dirba nuotoliniu būdu. Ir šventės tik ką pasibaigė.“ Tačiau klubo vadovas prasitaria, kad kalbos dėl rėmimo vyksta ir su užsienio partneriais.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.