Ankstų šeštadienio, rugpjūčio 5 d., rytą iš Dotnuvos Šilutės link pajudės autobusas su Kėdainių krašto šienpjoviais ir gausia jų palaikymo komanda. Rupkalvių kaime, Šilutės rajone įvyks įspūdingas ir originalus vasaros renginys – Nacionalinis šienpjovių čempionatas.

Kaip „Kėdainių mugei” sakė Vainotiškių bendruomenės pirmininkė Vaida Čepienė, jau keturi šienpjoviai užsiregistravo vykti į čempionatą. Tarp jų – ir šienpjovių varžybų iniciatorius Alfonsas Maniokas, ir moteris – Elena Purauskienė, Žygimantas Jėcka ir Vytautas Braciška. Kėdainiečių komanda dar pildosi ir tikėtina, jog šeštadienį Nacionaliniame čempionate savo kraštui jų atstovaus dar daugiau.

„Kviečiame šienpjovius iš visos Dotnuvos seniūnijos”, – sakė V. Čepienė.

Kėdainių krašto šienpjovius, kaip ir praėjusiais metais, čempionate palaikys gausus būrys savų sirgalių. Bendruomenės pirmininkė sakė, jog vykti į Šilutės rajoną norinčių yra, dėl transporto pagelbėjo rajono savivaldybė, tačiau 30-ties vietų autobuse turi likti vietos ir … dalgiams, kuriuos vešis varžybų dalyviai.

(Nacionalinis šienpjovių čempionatas / Vlado Ščiavinsko nuotrauka)

Čempionate – ir geriausi Lenkijos šienpjoviai

Nacionalinio šienpjovių čempionato organizatoriai VšĮ Baltijos aplinkos forumas teigia, jog dalyvių susirinks iš visos Lietuvos, tačiau gausiausios komandos įprastai būna vietinių – šilutiškių, kėdainiečių ir Vilniaus rajono. Čempionate laukiama ir keturių geriausių Lenkijos šienpjovių, kurie azartiškai susirungs dėl „Metų šienpjovio titulo“.

„Su dideliu nekantrumu laukiame šeštadienio, kuriam intensyviai ruošiamės jau kelis mėnesius. Čempionato programa apgalvota taip, kad veiklos sau rastų visi susirinkę. Džiaugiamės, kad į renginį atvyksta vis daugiau dalyvių. Mums tai rodo, kad senasis amatas gyvas ir jo puoselėtojams reikia bendrystės, kurią būtent ir kuriame bei stipriname šiuo čempionatu“, – sako Nacionalinio šienavimo čempionato iniciatorius, gamtininkas Žymantas Morkvėnas.

Čempionate veiksianti šienavimo dalgiu mokykla padės geriau pažinti šį tradicinį amatą bei pagilinti žinias, išmokti, kaip prižiūrėti dalgį. O joje pasimokę galės savo jėgas išbandyti debiutantų rungtyje. Dalgio entuziastai ras bendraminčių, su kuriais bus proga pasidalinti šienavimo subtilybėmis.

Renginyje patyrę šienpjoviai gali varžytis pagrindinėje varžybų rungtyje, kurioje vertinamas greitis bei kokybė, ir kurioje kaunamasi dėl pagrindinių metų šienpjovių titulų. Arba išbandyti save dailiojo šienavimo rungtyje, kurioje svarbus tikslumas ir estetinis pajautimas.

Patys azartiškiausi ir daugiausiai patirties turintys šienpjoviai susirungs dėl „Metų šienpjovio“ ir „Metų šienpjovės“ titulų. Anksčiau vykusiuose čempionatuose buvo pasiekti net du rekordai, tikimasi, kad šiemet dalyviams pavyks pasirodyti neprasčiau.

„Vienas laukiamiausių čempionatų momentų – „Draugiška šienpjovių pradalgė“. Tai savotiška šienpjovių „garbės eisena“, kurioje nesivaržoma, bet šienaujama vienu ritmu stiprinant susirinkusiųjų bendrystę, atkreipiamas dėmesys į senąsias tradicijas”, – pasakoja Ž. Morkvėnas.

Laukia ir pramogos

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį į Šilutės kraštą atvykusieji taip pat turės progą sudalyvauti 4-5 d. vyksiančiame Rusnės festivalyje, dalyviams žadančiam daug pramogų ir muzikos.

Norintys daugiau sužinoti apie šienavimo dalgiu amatą, praleisti dieną bendraminčių būryje ir patirti įspūdžių kupiną dieną, kviečiami rugpjūčio 5 d. atvykti į Nacionalinį šienpjovių čempionatą, kuris vyks rugpjūčio 5 d. Dalyviai kviečiami užsiregistruoti užpildant anketą meldine.lt arba paskambinus telefonu Nr. 8 5 2138155.

Daugiau informacijos apie renginį ir jo programą rasite meldine.lt ir Nacionalinio šienpjovių čempionato feisbuke.

„Kėdainių mugės” ir VšĮ Baltijos aplinkos forumas inf. ir nuotr. ( Fotogtrafas Vladas Ščiavinskas)