Kėdainiai – daugiakultūris miestas, kuriame kelis šimtus metų sugyveno įvairios tautos. Ryškų pėdsaką čia paliko ir žydų bendruomenė, kurios atminimas neblėsta iki šių dienų. Apie šią prieš kelis dešimtmečius sunaikintą bendruomenę primena ne tik istoriniai šaltiniai ar išlikę pastatai, bet ir jų kultūra, kurią iki dabar puoselėja žydų tautos istorijai neabejingi žmonės. Jų dėka Kėdainiuose yra rengiamas žydų kultūros renginys, apjungsiantis muziką, šokį ir dailę.

„Planavome šį renginį surengti Kėdainių daugiakultūriame centre, kuris įsikūręs žydų sinagogoje, tačiau jis kol kas neveikia, tad nutarėme Kėdainių krašto žmones sukviesti į miesto rotušę. Joje skambės kūriniai, kuriuos atliks ansamblis „Klezmer Klangen Vilne“ kartu su muzikuojančiu Kėdainių, Mažeikių ir Vilniaus jaunimu, šoks Krakių kultūros centro jaunieji šokėjai, o Ukmergės ir Šiaulių krašto kūrėjai pristatys savo dailės darbus, kurie atspindi žydiškus simbolius.

Mes per tuos metus įvairiuose šalies miestuose turėjome ne vieną edukaciją, rengėme paskaitas ir mokymus pedagogams, tuo pačiu stengėmės ir vaikus sudominti žydų kultūra. Pasirodo, moksleiviai apie ją nemažai žino ir noriai įsijungė į mūsų bendras veiklas“,– pasakojo šio projekto sumanytoja ir vykdytoja Rasa Vaičiulytė, tuo pačiu pranešdama, kad baigiamasis projekto renginys vyks Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje.

R. Vaičiulytė taip pat  vadovauja ansambliui „Klezmer Klangen Vilne“ (jidiš k. klezmer – muzikantas, klangen – balsai).

„Esame viena didelė šeima iš istorinio miesto Vilniaus – Lietuvos Jeruzalės, žydų kultūros lopšio, grojame tradicinę ir šiuolaikiškai interpretuojamą klezmerių muziką ir dainuojame istorines dainas jidiš kalba“, – sako ansamblio siela Rasa.

Žydų klezmerių muzika – tarsi spalvinga vaivorykštė,  paliečianti klausytojo jausmus įvairiaspalvėmis pasaulio tautų muzikos intonacijomis, tad nepraleiskite progos visa tai pamatyti, išgirsti, pajausti…

Renginys vyks lapkričio 15 d. 17.30 val. Kėdainių miesto rotušėje.

„Kėdainių mugės“ ir renginio organizatorių inf.

,,Kėdainių mugės“ nuotr.