Įprastai į Krakes važiuojama per Dotnuvą, Akademiją, nes pro Lipliūnus į šį miestelį vedė nepatogus žvyrkelis. Tačiau nuo šio gruodžio vidurio viskas pasikeis, Krakes bus galima pasiekti mažiau transportu apkrautu, naujutėliu asfaltu išlietu plentu „Kėdainiai–Lipliūnai–Krakės“.

Ledai pralaužti

Tarybos narys Saulius Grinkevičius patenkintas dar vienu sėkmingai įgyvendintu projektu, kuris buvo pradėtas jam vadovaujant rajonui – 2015–2019 metais.

Tarybos narys Saulius Grinkevičius patenkintas dar vienu sėkmingai įgyvendintu projektu, kuris buvo pradėtas jam vadovaujant rajonui – 2015–2019 metais.

Tuometiniai rajono vadovai matė problemą, kad iki 2004 metų buvo išasfaltuota tik dalis šio kelio – nuo Kėdainių iki Lip­liūnų, o nuo pastarojo kaimo į Krakes vedė dulkėtas, ne pačios geriausios būklės žvyrkelis. Tad teko vesti derybas, diskutuoti ir ne kartą kelti šio kelio tvarkymo klausimą jo valdytojui – Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

„Praėjusią kandenciją savivaldybės administracija dėjo daug pastangų, kad būtų išasfaltuotas šis žvyrkelis. Daug kartų buvome susitikę su Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovais, tarėmės, diskutavome, rodėme problemas. 2018 metais direkcijos vadovai mus užtikrino, kad Krakių kelias bus įtrauktas į 2019–2020 metais finansuojamų objektų sąrašą Ledus pralaužėme, mums pavyko, projektas turėtų būti įgyvendintas per metus. Smagu, kad dėl to rajono gyventojams žymiai pagerėjo susisiekimas“, – sakė S. Grinkevičius.

Iki gruodžio vidurio bus baigti Krakių kelio tvarkymo darbai. (Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Kapitalinis remontas

Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininko Evaldo Tamariūno teigimu, projekto „Rajoninio kelio Nr. 2006 Kėdainiai–Lipliūnai–Krakės ruožo nuo 5,822 iki 20,914 km kapitalinis remontas“ darbų pradžia – 2019 metų gruodžio 16 diena, darbų pabaiga – 2020-ųjų gruodžio 16 d.

Tvarkant kelią buvo paklota nauja asfalto danga, įrengtos nuovažos ir pralaidos, taip pat autobusų stotelės. Iš viso iki gruodžio vidurio bus išasfaltuota 15,092 km.

„Darbų kaina beveik 6,7 mln. eurų (su PVM)“, – sakė E. Tamariūnas.
Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.
Darbus šiame rajoninio kelio ruože atlieka bendrovė „Kauno keliai“, kuri pagal sutartį juos įsipareigojo užbaigti laiku.

Panašios naujienos

6 Responses

 1. Ernestas

  Kelias dar nebaigtas, dar stoteles tvarko išvažiavimus, kodėl netiesą rašot? Kiek nuvažiamų žmonėms dar nepadaryta? Seniūnas sakė, kad DARBAI TIK BUS BAIGTI PRIEŠ KALĖDAS. Mugė meluoja!!!

  Atsakyti
  • Rimantas

   Ar nemoki skaityti? Eik į pirmą klasę. Gal nepatinka, kad Sauliaus Grinkevičiaus projektas? Tavo norų čia niekas nepaiso. Kalakutas ir tas sugeba galvot..

   Atsakyti
   • Ernestas

    Prie ko čia Grinkevičius, jei visus kelius tiesia Tamulis? Mugė visus darbus Grinkevičiui priskiria, o apie valdžią šitą nei vieno gero žodžio nepamini, nors tiek kelių tik prie Tamulio buvo nutiesta.

 2. ernestas

  Asilams. Zurnalistai jus mulkina. Tiek muge, tiek rinka. Nei cia grinkeviciaus nuopelnas sis kelias, nei tamulio. Atejo eile direkcija isasfaltavo ir tiek. O negarbingi politikai sau nuopelnus prisiima

  Atsakyti
 3. Kiek

  čia dar rašysi tų komentarų. Paskaityk vienas kitam prieštarauja išminčiau. Ar rašai kaip liepia tavo ponas?

  Atsakyti
 4. Antanas

  Būtu įdomu išgirsti kodėl kelias yra nenusmaluotas ir nenubarstytas skalda dėl didesnio sukibimo, nes įdomumui išlipus ir pažiūrėjus kokia slidi yra danga, nesinori ir lėkt, nes slydimas maksimalus

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.