Pamaryje – gintaro arbata, Aukštaitijoje – vėžių uodegėlių sriuba, Dzūkijoje – ledai su dilgėlėmis, Suvalkijoje – pieno šampanas, Žemaitijoje – aluje brandintas kumpis… Atrasti Lietuvos regionus nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ siūlo su „GASTROliavimo gidu“.

Beje, šiame gide galima rasti net du išskirtinius produktus, reprezentuojančius Kėdainių rajoną – tai agurkų džemas (galima įsigyti krautuvėlėje „Gurkė“) bei virtinukai su šamu (galima paskanauti kavinėje „Raganė“). Tiek agurkų džemą gamina, tiek šamą virtinukams augina kraštietės Justinos Gikniūtės-Kočetovos šeimos verslas „Šamūkis“.

„Ši žinia tikrai maloniai nustebino. Labai džiaugiuosi, kad Kėdainiai pagaliau turi kuo pritraukti gastroliuotojus, kad jie neišvažiuos tuščiomis. Dėl „Raganės“ taip pat džiaugiuosi, kad jiems pavyko sukurti šamo virtinukų receptą ir kad jie pasirinko mūsų žaliavą“, – kalbėjo verslininkė J. Gikniūtė-Kočetova.

Žemėlapyje – 20 vietų

Gastronominiam turizmui po Lietuvą skirtame stilizuotame žemėlapyje – 20 netikėtų patiekalų visoje Lietuvoje su nuorodomis, kur jų paragauti, bei maisto festivalių sąrašas visais metų laikais.

Lietuvos GASTROliavimo žemėlapis.

„Šiame leidinyje – nedidelė dalis visos Lietuvos gastronominės dėlionės, bet ji intriguoja keliauti ir ragauti. Juk gastronominės patirtys praturtina kiekvieną kelionę. Galbūt jau žinome, kad Pamaryje privalu paragauti žuvienės, Žemaitijoje – cibulynės, o Suvalkijoje – zanavykiškos kopūsto galvos iš krosnies. Tad norime paskatinti dar aktyviau atrasti regionus bei išnaudoti galimybes paskanauti ne tik tradicinių, bet ir netradicinių krašto virtuvės patiekalų, dalyvauti maisto šventėse ir taip geriau pažinti vietovės papročius, bendruomenę“, – teigia „Keliauk Lietuvoje“ Turizmo produktų ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

GASTROliuojantys turistai susipažinti su interaktyviu žemėlapiu gali svetainėje www.lithuania.travel. Šią vasarą jie platinami ir kartu su kulinariniu žurnalu „Beatos virtuvė“. Taip pat „GASTROliavimo gidai“ bus dalijami Turizmo gatvėje Jūros šventėje Klaipėdoje, Sostinės dienose Vilniuje bei tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020.

Turizmo skaičiai auga

Pagal vietinio turizmo tyrimą, Lietuvos gyventojai, keliaujantys po šalį, maistui vidutiniškai skiria trečdalį kelionės išlaidų, tai yra apie 38 eurus. 35 proc. vietinių turistų tarp pagrindinių veiklų, kuriomis užsiima keliaudami, nurodo būtent kavinių ir restoranų lankymą.

Pasak Pasaulio turizmo organizacijos, gastronominis turizmas yra sparčiausiai auganti turizmo šaka pasaulyje. Ji šiuo metu jau apima ne tik patiekalų ragavimą, bet ir vietos ūkininkų lankymą, maisto festivalius, kulinarines pamokas.

Pirmąjį šių metų ketvirtį bent su viena nakvyne keliavo 375 tūkst. Lietuvos gyventojų, t.y. 15 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu – šis augimo rodiklis yra didžiausias per pastaruosius penkerius metus.

Agurkų džemas bei virtinukai su šamu – būtent šiais išskirtiniais produktais Kėdainių kraštas vilios atvykti turistus į mūsų rajoną.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.