Vienintelis toks Baltijos šalyse klimato muziejus atvyko į Kėdainius. Senosios Rinkos aikštėje mobilų keliaujantį muziejų kėdainiečiai galės aplankyti iki birželio 12 dienos.

Klimato muziejus įrengtas keturiuose spalvinguose 12-os metrų ilgio jūriniuose konteineriuose, parodos ekspozicijose interaktyviais ir lengvai suprantamais būdais lankytojai supažindinami su visomis pagrindinėmis ekologijos krizėmis: nuo kasmet vis labiau kylančios vidutinės oro temperatūros ir šiltnamio efekto iki mikroplastikų Baltijos jūroje ir rūgštėjančio jūros vandens.

Koks jausmas būti 50° C karštyje? Ar ūkininkavimas persikels į kosmosą? Klaipėda po vandeniu – niūri prognozė ar neišvengiama ateitis? Nemokamose ekskursijose kiekvienas ne tik išgirs apie visuomeninį poveikį šioms problemoms, bet ir gali apytiksliai apskaičiuoti asmeninį CO2 pėdsaką keliaujant, renkantis pusryčius ar pietus, sužinoti, kokį poveikį aplinkai daro net ir nekaltas lindėjimas internete arba kiek žmonijai reikėtų planetų, jei visi gyventų pagal savo kasdienius įpročius.

Muziejuje bus galima mintimis nusikelti į kai kurias smarkiau klimato kaitos paveiktas šalis ir savo rankomis patirti 50 laipsnių kaitrą. Arba paversti į suprantamą skaičių, ką reiškia 13 milijonų hektarų miškų, pasaulyje iškertamų kasmet: tai – 35 futbolo stadionai per minutę.

Atvykusieji apžiūrėti ekspozicijų taip pat turės progą pabendrauti su gerai žinomu mūsų šalies aktoriumi ir laidų vedėju Leonardu Pobedonoscevu, kuris lydi per Lietuvą keliaujantį muziejų.

Norint apsilankyti Klimato muziejuje savarankiškai (be gido) – registracija nereikalinga. Klimato muziejaus darbo laikas: 9:00-17:30 (antradienį – ketvirtadienį), 9:00-18:30 (penktadienį) bei 10:00-18:30 (savaitgalį).

Registruotis į nemokamą ekskursiją su gidu – čia: https://klimatomuziejus.lt/klimato-muziejus/registracija-i-klimato-muzieju/?fbclid=IwAR3b5bZ9iwW9XFlF7MyKu_eqgjXq7XVwWj_lYYEwyy1vNclp8-21PGhz5_g

Kėdainių mugės“ inf.

R. Valionio nuotraukos