Viešosios bibliotekos parodų erdvėje „Arka“ atidaryta fotografijų paroda „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje“. Joje – šalyje pripažintų fotografų įamžinti vaizdai.

Ši fotografijų paroda surengta įgyvendinant projektą „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją“. Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga vykdė žurnalistų bei fotografų mokymus Klaipėdoje ir Kaune, kūrybinius rašinių ir fotografijų konkursus. Jų nugalėtojus išrinko nuotoliniu būdu dirbusi komisija.

Fotografijų konkurso, kuriam buvo pateikta bemaž 200 darbų, laureatais tapo trys profesionalūs fotografai: Virgilijus Usinavičius – už nuotraukų seriją apie Kryžių kalno ir Žemaičių Kalvarijos atlaidus, Ramūnas Danisevičius – už kunigo Ričardo Doveikos nuotrauką statomoje bažnyčioje ir Alfredas Pliadis, įamžinęs Rasos šventės Rumšiškėse akimirkas.

Parodoje eksponuojamos ne tik konkurso laureatų, bet ir kitų žinomų spaudos fotografijos meistrų – vilniečių Sauliaus Žiūros, Ramūno Guigos, kauniečių Modesto Patašiaus, Roko Tenio, taip pat fotografų Algio Veličkos, Evaldo Griniaus, Kazimiero Linkevičiaus – darbai. Nuotraukos atspindi ne tik savitą kūrėjo požiūrį, bet ir fiksuoja religijos suvokimo reiškinius visuomenėje: vartotojiškumą, laikinumą, sakralumą, tikros atgailos kančią, vienatvę.

Religijų įvairovę Lietuvoje atspindinčių fotografijos darbų parodą M. Daukšos viešojoje bibliotekoje bus galima apžiūrėti iki kovo 7 d.

„Kėdainių mugės“ ir M. Daukšos viešosios bibliotekos inf.