Po vietos savivaldos rinkimų pasikeitus politinių jėgų persvarai panašu, jog savivaldybės valdomai komunalinei bendrovei „Kėdainių butai“ ims vadovauti anksčiau iš šių pareigų atleistas Remigijus Naujokas. Konkurse šios bendrovės direktoriaus pareigoms užimti dalyvauja tik du kandidatai, jau minėtas R. Naujokas ir buvęs jo pavaduotojas. Nors abiejų kandidatų galimybės teoriškai lygios, akivaizdu, kad vertinant darbo patirtį svarstyklių lėkštelė nusvirs buvusio ilgamečio įmonės vadovo R. Naujoko pusėn.


Konkurse – du pretendentai

Konkursas „Kėdainų butų“ direktoriaus pareigoms užimti buvo paskelbtas dar liepos 17 dieną, o terminas dokumentams pateikti baigėsi dar liepos 30 dieną. „Kėdainių mugės“ žiniomis, paraiškas dalyvauti konkurse yra pateikę du pretendentai, anksčiau šiai bendrovei vadovavęs R. Naujokas ir jį anksčiau šiame poste pavaduodavęs Sigitas Valantiejus.

Tai, jog apie du dešimtmečius „Kėdainių butams“ vadovavęs R. Naujokas gali vėl grįžti į šias pareigas, savivaldybės kuluaruose sklandė jau senokai.

Panašu, jog savivaldybės valdomai komunalinei bendrovei „Kėdainių butai“ ims vadovauti anksčiau iš šių pareigų atleistas ir savivaldos rinkimuose į rajono tarybą komiteto „Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“ gretose kandidatavęs Remigijus Naujokas.

Tačiau kodėl iki šiol nėra paskelbti konkurso rezultatai? Kas tam trukdo?

Bendrovės direktorių skiria valdyba, kuriai šiuo metu vadovauja savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas. Paklaustas apie konkurso rezultatus, o tiksliau – jų nebuvimą, G. Muznikas nurodė priežastį, kodėl iki šiol nepaskiriamas bendrovės vadovas.

„Dokumentai yra priimti, įvertinta jų (pretendentų – red.) kvalifikacija ir konkursas įvyks šio mėnesio pabaigoje, kai grįš vienas valdybos narys. Mes esame (valdyboje – red.) trise, kad būtų kvorumas privalo dalyvauti visi trys nariai. Kadangi vienas narių išvykęs į kelionę, todėl negalime organizuoti valdybos posėdžio, kuriame būtų renkamas bendrovės direktorius“, – sakė G. Muznikas.

Jis patikslino – valdybos posėdis jau suplanuotas, jis turėtų įvykti paskutinę rugpjūčio savaitę.

„Reikia pakviesti kandidatus į pokalbį. Vertinimas, ar jie atitinka numatytus kriterijus jau atliktas. Kandidatai yra du, daugiau atsikeisti aš negaliu“, – sakė G. Muznikas.

Išgirdęs, jog vienas jų – R. Naujokas, „Kėdainių butų“ valdybos pirmininkas šios informacijos nepaneigė.


Po atleidimo – vėl į tas pačias pareigas

„Kėdainių mugei“ susisiekus su šiuo metu Kaune dirbančiu R. Naujoku, šis neslėpė – iš tiesų yra pateikęs dokumentus konkursui ir sieks užimti „Kėdainių būtų“ direktoriaus postą.

Paklausus, kokie motyvai paskatino privatų verslą, kuriame šiuo metu dirba iškeisti į savivaldybės įmonę ir pretenduoti į jos direktoriaus postą, R. Naujokas sakė nuo komentarų susilaikysiantis.

Jis patikslino – su pertraukomis šiai įmonei vadovavęs apie du dešimtmečius, o pradėjęs dirbti dar sovietmečiu, 1989 metais. 2016 m. balandžio 22 dieną valdybos sprendimu R. Naujokas buvo atleistas iš darbo.

„Keičiasi politikai, keičiasi valdžios, keičiasi ir vadovai. Turbūt tai yra natūralus dalykas. Direktorius šioje situacijoje labiausiai pažeidžiamas asmuo, jo negina Darbo kodeksas, pareiškia savininkas, šiuo atveju savivaldybė nepasitikėjimą ir daugiau nieko nereikia“, – atleidimo motyvus apibrėžė R. Naujokas.


Rinkimų sąraše – daug šansų nesuteikianti vieta

„Šiuo metu mano ofisas Kaune, o dirbu – visoje Lietuvoje. Matote, man ne 18, ne 20 ar 30 metų“, – sakė R. Naujokas bei patikslino, kad darbo vieta Kėdainiuose – pagrindinis faktorius, lėmęs sprendimą bandyti grįžti į prarastas pareigas.

Jis taip pat tikino turintis sukaupęs nemažai patirties dėl ko galintis būti naudingu Kėdainių bendruomenei.

Panašu, jog grįžimo į prarastas „Kėdainių būtų“ direktoriaus pareigas planas brendo jau senokai. Tačiau be politikų palaikymo to nepadarysi.

Tikriausiai neatsitiktinai R. Naujokas tapo vienu rinkimų komiteto „Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“ steigėjų, visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ nariu, kurio ideologe vadinama ilgametė savivaldybės tarybos narė Nijolė Naujokienė.

R. Naujokas dalyvavo vietos savivaldos rinkimuose, „V. Tamulio komandos“ sąraše jam buvo skirta itin mažai galimybių būti išrinktam į savivaldybės tarybą suteikiant 28 vieta iš 31. Po reitingavimo jis pakilo į 22 vietą, tačiau tarybos nariu taip ir netapo.

Gali būti, jog sąrašo pabaigoje esanti vieta R. Naujokui buvo skirta ne šiaip sau. Kandidatuodamas sąrašo „viršuje“ ir sėkmės atveju patekęs į savivaldybės tarybą jis negalėtų užimti „Kėdainių butų“ vadovo posto. Norint tai padaryti tektų atsisakyti tarybos nario mandato.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

 1. Name

  Vaje, vaje… Panašu, kad pildosi genialus judėjimo rajono valdžios ir „lesyklų“ užgrobimo planas. Visiems saviems po kąsnį. Vieniems pareigos ir iš pirmos dienos padidinta alga, kitiems saviems raudonas kilimas į seniūnų pareigas, o vat Naujokas galimai grįš prie butų ūkio lesiklėlės, nors ankstesnės valdžios buvo išgrūstas ne dėl gražių akių, o dar kalbama, kad Gailiūnui numatytos dyriko pareigos Kėdainių vandenyse. Pažiūrėkime kuo visa tai baigsis ir pamatysime, ar nereiks „padėkavoti“ valstiečių atstovams taryboje ir minkštakūniui socdemui, kad padėjo rajono valdymą grąžinti į seniai darbiečių atidirbtas korupcinio valdymo schemas.

  Atsakyti
  • Vijole

   Vijolè,prie ko čia valstiečiai, juk puikiai Grinkevičius turèjo darbiečiû palaikyma, tad dekokites vieni kitiems.

   Atsakyti
   • NA

    Pirma reikia išmokti lietuviškai rašyti be klaidų, o tada jau komentarus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.