Šiandien į tarnybos vietą išvyko pirmieji 153 šių metų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos šauktiniai. Karo prievolininkai devynis mėnesius tarnaus Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Opera­cinės aplinkos kuopoje Pabradėje. Jaunuolių tarpe yra ir kėdainiečių – penki vaikinai ir 1 mergina.

Pasak Kęstučio Patacko, Kėdainių karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininko, kitas jaunuolių išvykimas į tarnavimo vietas numatomas vasaros pabaigoje, rugpjūčio mėnesį, vėliau jis bus vykdomas ir rudenį bei gruodžio pradžioje. Pasak viršininko, iš viso mūsų rajone jau yra 156 savanoriai: 62 asmenys, patys išreiškę norą tarnauti Lietuvos kariuomenėje bei 94 asmenys, nors ir papuolę į šauktinių sąrašus, tačiau anksčiau laiko išreiškę pageidavimą tarnauti kariuomenėje.

Šiuo metu Lietuvos mastu savo noru atlikti tarnybą jau pareiškė daugiau nei 900 jaunuolių, iš jų – 60 merginų, o iš patekusiųjų į sąrašus karo prievolininkų per 2 tūkst. yra pateikę prašymus atlikti tarnybą pirmumo tvarka. Šiais metais atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus pašaukti 3 864 karo prievolininkai.

Paskutinieji išvykimai į tarnybos vietas šiais metais numatomi rugsėjo, spalio ir gruodžio mėnesiais. Tuomet pradės tarnauti didžioji dalis 2018 m. šauktinių – daugiau nei 2,8 tūkst. karių įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose.

Karo prievolės komplektavimo tarnyba primena, kad sausio pradžioje paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į jį nepatekę vaikinai, taip pat merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas, t. y. tarnybos metu galės sukaupti daugiau nei 3000 eurų. Pirmumo prašymus gali teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų. Labai gerai įvertinus tarnybą, išmokos suma siekia per 2 800 eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.