„Mums smagu, kad kėdainiečiai noriai atsiliepė ir gana aktyviai atėjo susipažinti su karyba. Norime būti draugiški ir atviri visuomenei, kurią esame pasiryžę ginti ir saugoti. Kariams svarbu įgyti bendruomenės pasitikėjimą ir būti žinomiems. Šiuo renginiu žengiame dar vieną žingsnį į pažinimą ir bendradarbiavimą su kraštiečiais“, – stebėdamas, kaip kraštiečiai apžiūrinėja ginklus sakė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 207 pėstininkų kuopos vadas kapitonas Marius Magyla.

 įdomiausiais visiems pasirodė naujausias Lietuvos kariuomenės pirkinys - Taiklaus kario ginklas FN – SCAR – H

įdomiausiais visiems pasirodė naujausias Lietuvos kariuomenės pirkinys – Taiklaus kario ginklas FN – SCAR – H

Kėdainių miesto parke vykusiame Kėdainių kultūros centro kartu su partneriais vasarą organizuotų susitikimų „Vasara Kėdainiuose“ renginyje buvo nutarta interaktyviai pristatyti kariuomenę.

Kariai savanoriai mielai demonstravo turimus ginklus, tarp kurių bene įdomiausiais visiems pasirodė naujausias Lietuvos kariuomenės pirkinys – Taiklaus kario ginklas FN – SCAR – H. Jį išbandyti norėjo ir vyresni, ir jaunesni kraštiečiai. Ne mažiau susidomėjimo sulaukė galimybė išbandyti karišką amuniciją, kuri išsiruošus į žygį sveria net 30 kilogramų. Be to, jaunimas itin noriai išbandė akies taiklumą šaudant bei rankos jėgą – mėtant imitacines granatas. „Esame visuomenės dalis. Kariuomenė be visuomenės palaikymo būtų niekas. Tad mums svarbu, kad žmonės iš tiesų pažintų karius, jų veiklą. Gana vadovautis mitais ar kitų pasakojimais. Ateikite, pamatykite, pabandykite ir žinosite, kas yra kariuomenė ir kariai“, – sakė kapitonas M. Magyla.

Išbandyti tikrą ginklą - dažno jaunuolio svajonė.

Išbandyti tikrą ginklą – dažno jaunuolio svajonė.

Savanorių vadas pasidžiaugė, kad dabar 207 pėstininkų kuopoje yra apie 90 karių savanorių. Apie 10 procentų tarp jų – moterys. „Savanorystė yra subrendusių žmonių veikla. Kariai savanoriai tarnybai skiria tik vieną savaitgalį. Visų pareiga – būti pasiruošusiems ginti save ir Tėvynę. Tad mes kviečiame Lietuvos Respublikos piliečius nuo 18 iki 55 metų, neturinčius kriminalinės praeities, papildyti savanorių gretas“, – būti pilietiškais bendruomenę ragino M. Magyla.

Į renginį atėję neseniai šaulių gretas papildę Dovydas Sagaitis ir Vidmanats Valantiejus įsitikinę, kad tokių pažintinių susitikimų reikia daugiau. „Gyvename gana nenuspėjamame laike, tad turime būti viskam pasiruošę. Manau, kad išmanyti karybą – kiekvieno save gerbiančio vyro reikalas. Sveikinu karius už jų entuziazmą atskleidžiant karines paslaptis ir mokant visuomenę karybos“, – savo nuomonę dėstė V. Valantiejus.

Tikri ginklai berniukams daug įdomesni už žaislinius.

Tikri ginklai berniukams daug įdomesni už žaislinius.

Trimetis Gytis buvo labai patenkintas, kai tėtis atvedęs į susitikimą su kariais parodė tikrus ginklus. „Iki šiol rankose laikiau tik žaislinius šautuvėlius, dabar paliečiau tikrą šautuvą. Man labai jie patiko. Kai užaugsiu, tikrai būsiu kareivis ir visus apsaugosiu“, – drąsiai pažinties su ginklais Įspūdžiais dalijosi Gytis.

Panašios naujienos