Šeštadienio sveikos gyvensenos propaguotojai laukė su dideliu nekantrumu: vasaris paskelbtas sveikatos ir grūdinimosi mėnesiu, tad visi kraštiečiai buvo kviečiami išsimaudyti lediniame vandenyje Babėnų karjere.

Į šį kvietimą atsiliepė net 60 įvairaus amžiaus žmonių – nuo mokinių iki garbaus amžiaus senjorų. Tad kas skatina žmones drąsiai priimti ledinio vandens iššūkį?

Sveikata tik gerėja!

11 val. ryto dalyviai registravosi Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Ten buvo duotas startas meditaciniam bėgimui iki maudynių vietos. Atbėgę nemenką distanciją, žmonės garsiai skanduodami „Mūsų sieloj šiandien šventė“ drąsiai nėrė į specialiai iškirstą eketę. Po maudynių, absoliučiai visų „ruonių“ nuotaika buvo ypatingai pakili ir džiaugsminga.

Visų sveikuolių tarpe buvo neįmanoma nepastebėti guvaus, vyresnio amžiaus vyro. Pasirodo, jog jis – 74-erius metus sulaukęs Vytautas Bartkevičius. Vyras, beje, beveik pats pirmasis ir įšoko į eketę.

Bene vienas pirmųjų į eketę įšoko guvus senjoras, 74-erių metų Vytautas Bartkevičius.

„Labai malonus jausmas, – paklaustas, kaip jaučiasi, atsakė tik iš vandens išlipęs sveiko gyvenimo būdo propaguotojas V. Bartkevičius. – Kiekvienam rekomenduočiau tai išbandyti. Pamenu, kai pirmą kartą šokau, buvo liuks (rodo nykštį į viršų). Taigi, užsikabinau ir jau 24 metai, kai maudausi – tiek žiemą, tiek vasarą. Pradėjus šokinėti į eketę sveikata nė kiek neblogėja, nors neinu jaunyn. Kartą basas, per sniegą net kilometrą nubėgau!“

Imuniteto stiprinimas

Pakalbintas kitas sveikuolis, Vytautas Gogaitis sakė, kad eketėje pirmą kartą išsimaudė prieš kelias dešimtis metų, tačiau šio pomėgio nepamirštantis iki šiol. „Svarbiausia, prieš maudantis reikia nusiteikti psichologiškai, padaryti gerą apšilimą, sušildyti raumenis. Pats aš kiekvieną dieną maudausi po šaltu dušu. Šiame renginyje dalyvauju pirmą kartą, bet esu maudęsis sausio mėnesį Palangoje, taip pat ir Švedijoje. Keisčiausia, kad į mane švedai žiūrėjo su didžiausia nuostaba – kaip įmanoma spalio mėnesį maudytis šaltame vandenyje?!“, – pasakojo V. Gogaitis ir pridūrė, kad tokios maudynės žiemą turi nemažai privalumų – stiprėja imunitetas, kūnas pripranta prie orų svyravimų, pagerėja kraujagyslių ir širdies darbas. „Tačiau kiekvienam norinčiam pirmą kartą save išbandyti, patarčiau pasitarti su gydytoju, nes yra tokių susirgimų, pavyzdžiui, inkstų ligos, kuriomis sergant lediniame vandenyje geriau nesimaudyti“, – rekomendavo V. Gogaitis.

Maudynės populiarios ir gimnazistų tarpe 

Visus sveikuolius vienija sveikas gyvenimo būdas bei gera nuotaika!

Ruonių tarpe būta ir jaunų veidų. Štai gimnazistas Joris pasakojo, kad ne kartą šaltuoju metų laiku maudėsi eketėje. „Įšokus į eketę iki pusės atrodo labai šalta, tačiau vėliau jausmas būna labai geras. Išlindus iš vandens šalta tik padams, bet ne kūnui. Mūsų kūno kultūros mokytojas pareklamavo renginį, tad pagalvojau, kodėl gi nepabandžius ir dar kartą“, – šypsojosi vaikinas.

Panašios naujienos