Šeštadienį ant užšalusio Babėnų karjero būriavosi daugybė žmonių – vieni kiek sustirę nuo šalčio, o kiti (kurių buvo didžioji dalis) pasipuošę plačiomis šypsenomis ir pagauti kone euforijos. Čia jau ne pirmą dešimtmetį susirinko maudynių lediniame vandenyje entuziastai, kurie, po gero apšilimo bėgant, niurktelėjo į eketę. Kai kurie – net ne po vieną kartą!

„Esu kaip naujai gimęs“, – po šuolio į ledinį vandenį šypsojosi bene vyriausias šių maudynių dalyvis Vytautas Bortkevičius.

Buriasi į grupę

Aštuntą dešimtį skaičiuojantis vyras prisipažino, kad žiemą maudosi šaltame tvenkinio vandenyje jau beveik tris pastaruosius dešimtmečius. Pasak vyriškio, toks maudymasis grūdina ne tik kūną (vyras tikina jau seniai nesergantis jokiomis peršalimo ligomis), bet ir sielą: „Jausmas tik išlipus iš vandens – fantastiškas, jautiesi tarsi naujai gimęs. Dabar kiek sumažinau maudynių vandenyje skaičių – per savaitę dabar šoku tik kartą, anksčiau šokdavau kiekvieną dieną. Taip pat mėgstu bėgioti, nuolat mankštinuosi, neturiu jokių žalingų įpročių. Sveikai gyvenu, tad ir ligos jokios nepuola“, – šypsojosi vyriausias maudynių dalyvis.

Pelėdnagiškis Nerijus Jokubauskas pasakojo, kad maudynės eketėje jam jokia naujiena. Be to, vyras su dar keliais entuziastais yra susibūrę į sveikam gyvenimo būdui prijaučiančių žmonių grupę, tad žiemos metu Pelėdnagių tvenkinio šaltame vandenyje maudosi reguliariai.

„Maudausi jau dešimt metų. Maudynes pradedu lapkričio gale, maudausi iki balandžio pradžios. Man geriausios maudynės, kai lauke būna minus dešimt, penkiolika laipsnių šalčio. Mes su trimis kolegomis nubėgame 3-4 kilometrus ir po to lendam į eketę. Maudynėmis šaltame vandenyje susidomėjau grįžęs iš kariuomenės“ – sakė vyras. Kartu jis kviečia visus, norinčius maudytis eketėje, tą daryti kartu. „Socialiniame tinkle „Facebook“ nuolat keliu žinutes ir kviečiu kraštiečius prisijungti į ruonių maudynes. Šeštadienį ir sekmadienį 10 valandą renkamės prie Pelėdnagių stadiono“, – kvietė sveikuolis.

Maudynės – po pralaimėtų lažybų

Kraštietė Simona Skorupskienė į eketę šoko pirmą kartą. „Įspūdinga!“ , – prisipažino jauna moteris, pasiryžusi išbandyti savo jėgas tokiu gana ekstremaliu būdu. „Seniai norėjau sau mesti iššūkį, juk daugelis, kol nepabando, yra gana skeptiškai nusiteikę naujiems dalykams. O jūs tiesiog patys pabandykite ir tada jau komentuokite. Aš pati tiesiog užsispyriau, nusprendžiau, kad reikia. Bėgant trasa iki maudynių vietos, gerokai sušyli ir net lauki, kada galėsi išsimaudyti, bet kai reikia išsirengti, tada jau šaltoka. Bet po visko labai smagu, širdis atsigauna“, – entuziastingai kalbėjo maudynių dalyvė.

Štai kėdainietis Andrius teigė, kad į eketę lipo, nes buvo susilažinęs. Pralaimėjus lažybas, teko kartu su būriu kitų „ruonių“ šokti į eketę. „Man teko jau ne pirmą kartą maudytis šaltame vandenyje, tad jausmas geras. Karšta! Manau, taip grūdinsiuosi ir toliau, juk kai sveikas kūnas, sveika ir siela“, – iš karto po maudynių vandenyje užtikrintai kalbėjo kėdainietis Andrius.

Sveika mityba ir pozityvios mintys

Šeštadienį prie Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuro būriavosi apie 50 ledinio vandens iššūkio nepabijoję kraštiečiai. Nors tądien ir nespaudė šaltukas, o įkyriai lynojo lietus, žmonių entuziazmo išsimaudyti tai nė kiek nesumenkino. Po lengvos mankštelės, visi lengva ristele pasileido Babėnų karjero link.

Pasak Danguolės Avižiuvienės, visuomenės sveikatos biuro direktorės, į maudynes susirinko tiek senbuviai, tiek ir naujokai, ruonių maudynėse dalyvaujantys pirmą kartą. Gausiai į maudynes įsijungė ir jaunuoliai (kaip ir kiekvienais metais, Dotnuvos pagrindinės mokyklos mokiniai. Beje, ši mokykla vienintelė rajone iš vyresniųjų klasių moksleivių ugdymo įstaigų nebuvo uždaryta gripo epidemijos metu), ir garbaus amžiaus senjorai.

„Čia susirenka žmonės, kurie tikrai nesimaudo eketėje tik kartą per metus, jų gyvensena jau pakitusi senokai. Be abejo, tai ne tik fizinis aktyvumas ir grūdinimasis, tai ir sveika mityba, ir pozityvios mintys. Visa tai ir suburia žmones, visi mes esame bendraminčiai“, – šypsojosi D. Avižiuvienė.

Grūdintis galima ir duše

Pašnekovei pritarė ir savivaldybės Sporto ir turizmo skyriaus vadovas Gediminas Misius teigdamas, kad šiai ruonių maudynių tradicijai yra kone 30 metų. „Pirmieji sveikuoliai rinkosi prie Kėdainių profilaktoriumo. Dabar sveikuolių karavanas link Babėnų karjero pajuda iš Visuomenės sveikatos biuro. Džiugu, kad susirinko nemažai žmonių – ir vaikų, ir senjorų. Turime tradiciją ir po maudynių visi kartu vienas kitą pasveikiname šūkiu „Mano sieloj šiandien šventė!“. Tokių renginių metu žmonės gauna daug pozityvios energijos, grūdinasi“, – sakė G. Misius.

Norintiems pradėti grūdintis, pašnekovas turi kelis patarimus: „Ryte prabudę apeikite aplink savo namą kelis kartus, po to drungnu vandeniu apsipilkite duše. Taip organizmas grūdinasi, tampa žvalesnis“, – sakė jis.