Kėdainiečiai kone metus laukė, kol vėl į senamiestį sugrįš statybininkai. Šiomis dienomis Didžiojoje Rinkoje šurmulio netrūksta – intensyvūs darbai vyksta tvarkant pačią aikštę, o prieš savaitę statybininkai sugrįžo ir į buvusios parduotuvės „Saulutė“ pastatą. 

Rajono meras Saulius Grinkevičius tiki, kad statybininkai ištesės pažadą ir visi suplanuoti darbai šįmet bus atlikti.

Rajono meras Saulius Grinkevičius tiki, kad statybininkai ištesės pažadą ir visi suplanuoti darbai šįmet bus atlikti.

Šiame pastate darbai buvo užstrigę dėl projekto keitimo derinimo bei ekspertizės darbų.
„Labai gaila, kad negalėjome išnaudoti statyboms palankaus meto, tačiau tas priverstinis laukimas buvo būtinas derinant pakeistą projektą. Kėdainiečiai išsakė nuomonę, kad pirminis „Saulutės“ pertvarkos projektas jiems netinka. Buvo nutarta, kad statinį būtina pažeminti, jog jis kuo mažiau užstotų gražųjį evangelikų reformatų bažnyčios pastatą. Projektuotojai buvo paprašyti kuo skubiau atlikti projekto korekciją, tačiau visos biurokratinės procedūros užtruko kone metus. Dabar jau visi derinimai baigti. Taip pat gautas viešųjų pirkimų tarnybos sutikimas pakeisti rangos darbų sutarties sąlygas“, – atvykęs apžiūrėti „Saulutės“ rekonstrukcijos darbų sakė rajono meras Saulius Grinkevičius.

Po projekto koregavimo rekonstrukcijos darbai buvusiame parduotuvės „Saulutė“ pastate pajudėjo iš mirties taško.

Po projekto koregavimo rekonstrukcijos darbai buvusiame parduotuvės „Saulutė“ pastate pajudėjo iš mirties taško.

Šįmet buvusio parduotuvės „Saulutė“ pastato pertvarkai skirta 420 tūkstančių eurų. Darbus įsipareigojusios atlikti bendrovės „LitCon“ vadovai pažadėjo visas skirtas lėšas įsisavinti ir atlikti numatytus darbus: senų konstrukcijų demontavimą ir griovimą, esamų pamatų stiprinimą bei naujų pamatų įrengimą, sienų, pertvarų ir perdangų įrengimą, metalinių konstrukcijų montavimą bei stogo konstrukcijų montavimą.
„Kėdainiečiai puikiai žino, kad mes turime didelį norą kuo greičiau sutvarkyti šią vietą. Buvusi „Saulutė“ bus pritaikyta bibliotekos poreikiams. Turime norą, kad ji taptų jaunimo ir veiklių kėdainiečių susibūrimo vieta. Rekonstruotame pastate atsiras atviros erdvės kraštiečių susitikimams ir bendravimui, taip pat numatyta įrengti iki 100 vietų kino teatro salę. Svarbi funkcija teks ir stacionariai scenai, kuri bus lengvai transformuojama ir tarnaus aikštėje organizuojamiems renginiams. Turime svajonę Didžiąją Rinką matyti gyvą, šurmuliuojančią, tarnaujančią miesto bendruomenei ir atvykstantiems svečiams“, – sakė rajono meras Saulius Grinkevičius.

Panašios naujienos